Super liga(žene, 5.kolo): Naisa zasluženo do pobede protiv Radničkog! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Super liga(žene, 5.kolo): Naisa zasluženo do pobede protiv Radničkog!

Super liga(žene, 5.kolo): Naisa zasluženo do pobede protiv Radničkog!

tatalovicdragicaRukometašice beogradskog Radničkog bile su ravnopravan rival ekipi Naise samo u prvom poluvremenu, što nije bilo dovoljno da se dođe do povoljnijeg rezultata. Niški tim je slavio rezultatom 33:27 (16:14). Najzapaženije u redovima Nišlijki bile su Tatalović sa 19 odbrana i Tasić sa 8 golova. Kod Radničkog, Živković je sakupila 18 odbrana, a Kostić je postigla 7 golova.

Da će tok prvog poluvremena biti neizvestan i zanimljiv, moglo se zaključiti na samom startu susreta. Gošće iz Beograda su se sa dva vezana gola nakratko odlepile od Nišlijki. Ali to je bilo kratkog daha, s’ obzirom da domaće uzvraćaju istom merom i izjednačuju na 2:2. Potom Naisa ubrzo dolazi do 5:3, ali ni Radnički ne ostaje dužan pa golovima Grbić, Čović i Milovanović stiže do nove prednosti. "Krstašice" su najveću prednost imale kod 10-13 u 23.minutu, ali je domaći sastav serijom 5-0(od toga tri uzastopna furiozna gola Tasić) došao do prednosti koju više nije ispuštao.

To je bio znak da je domaći sastav pronašao svoj ritam igre i više ozbiljnih pretnji od strane gošći nije bilo.. Svojevrstan šou na ovoj utakmici, imale su golmani. Sa jedne strane Tatalović, a sa druge Živković takmičile su se koja će sakupiti više odbrana, pa je za 30 minuta igre, viđen identičan broj odbrana oba golmana(po 9).

Poluvreme se završilo rezultatom 16:14, a nova serija domaćih viđena je odmah početkom drugog poluvremena kada ću Ćosić i Filipović donele Nišlijkama 19:14. Kostić i Božović su trenutno smanjile na 19-16, ali na svaki pogodak, Nišlijke su imale odgovor i iz nove golove Tasić, Filipović i Tošković pitanje pobednika se nije postavljalo.

Na kraju, rezultat je glasio 33:27, što je jako lepa uvertira pred derbi koji će rukometašice Naise odigrati protiv ekipe Čačka, a Radničkom ostaje da se što bolje spremi zautakmicu sledeće subote protiv Nopala u Beogradu.

Naisa Niš – Radnički Beograd 33:27 (16:14)
Hala Čair. Gledalaca: 250.

NAISA: Tatalović 19 odbrana, Jovanović 3 odbrane, Ćosić 3, Veljković 2, Turanjanin 3, Filipović J. 4, Tošković 4, Milošević 5, Stoiljković 3, Filipović M. 1, Tasić 8.

Sedmerci: 3/3. Isključenja: 8 minuta.

RADNIČKI: Živković 18 odbrana, Popović 2 odbrane, Milovanović 1, Grbić 5, Pajić 1, Cvetinović 2, Božović 4, Kostić 7, Čović 5, Jović 1, Jokanović 1.

Sedmerci: 3/2. Isključenja: 6 minuta.

VESNA BOJKOVIĆ, trener Radničkog
„Čestitam ekipi Naise na zasluženoj pobedi. Odigrali su jednu dobru utakmicu, koju su i kontrolisali. Mi smo uspevali da držimo disciplinu u odbrani, da napad koliko-toliko bude uspešan. Do 45og minuta devojke su odradile dogovorene zadatke i mogu reći da sam zadovoljna, ali poslednjih petnaestak minuta nismo imale koncentracije da izguramo meč do kraja. Mlada smo ekipa, ostaje nam još da radimo, vežbamo i napredujemo.“

SVETISLAV JOVANOVIĆ, trener Naise
„Znali smo pre početka utakmice da smo bolja ekipa od Radničkog. Olako smo ušli u ovu utakmicu, tek u drugom poluvremenu smo pokazali svoj pravi kvalitet, brzo smo došli do prednosti od pet-šest golova razlike. Protiv Čačka sigurno nećemo ovako da igramo. To je bitna utakmica za nas, Čačak je vruć teren, radi se o dobroj ekipi.
U Kupu EHF-a nismo imali sreće. FCM je jaka evropska ekipa, koja je osvojila gotovo sve sem Lige Šampiona. Jedna je od najboljih ekipa u Danskoj, biće teško, ali mi ćemo odigrati maksimalno, mada mislim da je nemoguće dobiti ovakvu ekipu u dva meča. (Što se tiče odigravanja utakmica) to zavisi od finansija. Voleo bi da u Nišu dođe jedna evropska ekipa, koja je kvalitetna, da vidimo kako se radi u evropskim klubovima.“

JELENA FILIPOVIĆ, rukometašica Naise
„Opušteno smo ušli u ovu utakmicu pa je zato na početku bilo malih problema. Međutim, u nastavku smo pokazale da smo kvalitetnije i pokazale smo mnogo bolju igru. Drago mi je što imamo sve pobede i nadam se da ćemo tako da nastavimo. U Čačku nas čeka vruć teren, moramo biti maksimalno koncentrisane, jer je Čačak ekipa koja daje maksimum protiv jakih protivnika, ali očekujem dobru igru i pobedu.“