Super liga(žene, 6.kolo): "Panta time" u Pazovi za nove bodove Radničkog - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Super liga(žene, 6.kolo): "Panta time" u Pazovi za nove bodove Radničkog

Super liga(žene, 6.kolo): "Panta time" u Pazovi za nove bodove Radničkog

Poslednji susret 6. kola Super lige za rukometašice odigran je u Novoj Pazovi gde je domaći Max Sport poražen od beogradskog Radničkog, 12-16(7-8). Osim početnih 1-0, domaćin je ostatak meča jurio, ali nije stigao prednost koncentrisanijih i boljih „Krstašica“. Agresivna i učinkovita odbrana beogradskog tima otupela je udarni trio domaćih, Ribičić-Bursać-Marjanović od starta, dok se jedino Prijović(5 golova) donekle dobro snalazila u takvoj postavci odbrane gošći. U redovima Radničkog, standardna Žarković je bila najefikasnija sa 5 golova, a najveći teret u napadu pao je na bekovski trio Jukopila-Čović-Kolundžić. Đorđević je pogodile neke važne šuteve sa krila, ali ako govorimo o individualnom učinku, utakmicu je obeležila izuzetno raspoložena Pantić na golu Radničkog. Sa 16 odbrana uz dva penala i serijom od 15 minuta bez primljenog gola, bez dileme je zaslužila epitet igračice utakmice. Od početka drugog poluvremana do 45.minuta kada je Radnički i napravio, ispostaviće se nedostižnih +5(12-7, 44.minut), jednostavno nije bilo načina da se lopta proturi iza njenih ledja. Max Sport je nošen odbranama Risović zapretio kod 10-12 u 50.minutu, ali ni Pantić nije ostala dužna na drugoj strani, tako da preokret ipak nije bio ni na vidiku. Radnički je zasluženo odneo bodove sa njima tradicionalno „vrućeg“ terena i posle niza nesrećnih poraza pobegao sa začelja tabele.

U ostalim mečevima 6.kola, lider na tabeli Zaječar, savladao je Železničar u Indjiji 31-21, a prvi pratilac Crvena Zvezda, slavila je na gostovanju u Kragujevcu 21-19. Nopal je na svom terenu uz još jednom dvocifren učinak Olivere Stojković(12 golova), pobedio Čačak 27-24, dok je Naisa u bivšem „velikom derbiju“ neočekivano odnela bodove iz Arandjelovca u pobedi 28-26.