Superliga žene - 10. kolo! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Superliga žene – 10. kolo!

Superliga žene – 10. kolo!

Odigrano je nekompletno 10. kolo Super lige za rukometašice. Radnički Petrol je nastavio seriju poraza i posle gostovanja nezgodnoj ekipi RTB Bora, dok Kikinda posle velike borbe nije dozvolila iznenadjenje na svom terenu.

RTB Bor – Radnički Petrol 29:24 (14:15)
Kikinda – Vrnjačka Banja 26:24 (14:14)

Crvena Zvezda – Naisa 23:37 (10:18)

Na gostovanju u Beogradu Naisa je ubedljivo savladala Crvenu Zvezdu rezultatom 37:23(18:10). Od samog starta Nišlijke su krenule furiozno i posle 10 minuta igre imale +5 kod rezultata 8:3. Redjali su se golovi Bartošić, Koperec, Damjanović tako da je u 22 minutu bilo je već 16:7. Tada je trener gostujućeg tima sa terena povukao gotovo celu prvu postavu i šansu pružio igračicama sa klupe. Drugo poluvreme nije donelo ništa novo. Zvezda i dalje bez ideje u napadu, u odbrani nedovoljno pokretljivo i angažovano. Da kapiten Zvezde Marija Čolić nije imala svoje veče sa 17 odbrana rezultat je mogao biti i gori za domaći tim. Naisa je odigrala tek onoliko koliko je bilo potrebno da održava razliku, sve do ponovnog povratka na teren odličnog organizatora igre – Kaliničenko za ubedljivu završnicu i +14 na kraju. Svoju šanse na terenu najbolje su iskoristile zvezdina krila Jovanović i Tatić, bek Naise Milena Stefanović, dok bi Ivana Filipović mogla da dobije račun za štetu koju je napravila pogadjajući stative i prečke dvorane na Banjici.

Crvena Zvezda: Čolić(17 odbrana, sedmerac), Pavlović, Starčević, Bogosavljević 1, Jovanović 8, Liščević 2, Nikolić, Cvijić 5, Živković, Tatić 4, Andrić 3.
Naisa: Stefanović Marija 2, Jovanović(5 odbrana), Damjanović 4, Filipović B. 1, Bartošić 5, Koperec 4, Gončarova (5 odbrana, sedmerac), Kaliničenko 5, Milošević 2, Filipović I. 2, Stefanović Milena 6, Pop Lazić 2, Popović 4, Savković (1 odbrana, sedmerac).

Izjave na konferenciji za medije:
Sanja Damjanović, igračica Naise: Pa mislim da smo zasluženo pobedili. Čestitam protivnicama na borbenosti. Bile smo borbene u odbrani iz čega su proizilazile kontre i tako smo uspeli da u prvom poluvremenu stvorimo osetnu prednost. U drugom poluvremenu trener je pružio šansu igračicama koje manje igraju i mislim da su dobro odradile svoj posao.

Svetislav Jovanović, trener Naise: Pa dobro, mi smo i očekivali ovu pobedu. Ja sam imao prilike da nekim igračicama pružim malo veću minutažu. Neke su opravdale moja očekivanja, medjutim mora tu mnogo više discipline da bude i odgovornosti što se tiče same igre. Domaća ekipa je bila u sastavu koji ja nisam očekivao, mi smo igrali u Brusu na jednom turniru i to je tada izgledalo dosta dobro.  Čestitam im na pruženom otporu. Mi idemo dalje, do kraja ovog dela sezone imamo još dve utakmice, protiv Radničkog i Napredka, obe u Nišu, tako da očekujemo pobede i ostanak u vrhu tabele.

Maja Jovanović, igračica Crvene Zvezde: Čestitam gostujućoj ekipi na zaista dobroj partiji. Vidi se da su uigran tim, sa iskustvom, što dolazi do izražaja na terenu. Što se tiče naše igre, dosta smo u lošem periodu, puno povredjenih devojaka. Ne koristimo našu mladost, samim tim i brzinu, ali iskreno se nadam da ćemo oboriti nekog od favorita jer verujem u devojke i naš tim.

Slavenko Žerajić, trener Crvene Zvezde: Čestitam Naisi na zasluženoj pobedi, to je sastav koji sa pravom pretenduje na prvo mesto. Igrački i finansijski to je ekipa koja je u ovom trenutku mnogo iznad Crvene Zvezde. Medjutim, pojedinim igračicama pored mladosti u poslednjim utakmicama nedostaje, moram reći kvaliteta da nose crveno-beli dres.