ŠUTERSKO VEČE PENEZIĆ I RAIČEVIĆ: Bodovi ostali u Splitu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet ŠUTERSKO VEČE PENEZIĆ I RAIČEVIĆ: Bodovi ostali u Splitu

ŠUTERSKO VEČE PENEZIĆ I RAIČEVIĆ: Bodovi ostali u Splitu

Zorica Radojkovic

Hrvatska je nastavila tradiciju dobrih rezultata u mečevima sa Crnom Gorom i upisala pobedu, istina tesnu 23-22, u trećem kolu kvalifikacija za odlazak na EP u Švedsku. Uspavana publika u Splitu, probudila se taman u drugom delu kada je Mrdjenovim izabranicama trebalo snage da stignu do bodova koji im širom otvaraju vrata nastupa na kontinentalnoj smotri.

Prvo poluvreme, iako je završeno nerešeno, 13-13, obeležile su gošće, ali su u nastavku popustile u nedostatku rotacija na potrebnom nivou. Šutersko veče imala je Penezić sa 11 golova iz 18 pokušaja na jednoj, odnosno Raičević na drugoj strani sa 10 golova iz 20 šuteva. Statistika zna da prevari, ali zanimljiv je podatak da su sve preostale igračice obe reprezentacije izuzimajući pomenute, šutnule na gol zajedno po 18 puta. Bašić je dodala 6 golova, dok je značajnu rolu imala Mičijević sa 3 gola od kojih je poslednji u 59. minutu vratio Hrvatsku na, ispostavice se, nedostižna dva gola prednosti.

Novi meč istih rivala igra se u subotu u Baru.