Tesna pobeda Španije! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Tesna pobeda Španije!

Tesna pobeda Španije!

Rukometašice Srbije poražene su u trećem kolu kvalifikacija za EURO 2010 u Danskoj i Norveškoj od selekcije Španije 20:21 (10:12).I bez povređene Lekić, Srpkinje su bile blizu bodova u meču sa evropskim vicešampionom, ali na kraju, hrabrije gošće, loš napad, kao i po koja loša odluka sudijskog para iz Litvanije, dovele su do minimalnog poraza. U redovima pobednica, odlično desno krilo Martin (8), rešetalo je mrežu Srbije,a na kraju, najzaslužnija za trijumf, bila je tamnoputa Mange, koja je prvi gol postigla tek u 53. minutu posle šuta 0/7, a za njim i poslednja tri svoje selekcije. Kod Srpkinja, Katarina Krpež (5), bila je efikasna sa krila, a sjajan početak drugog poluvremena, imala je Slađana Đerić (sedam odbrana) na golu.

Srbija – Španija 20:21 (10:12)
Hala Kraljevica (Zaječar)
Gledalaca – 2500
Srbija: Tomašević četiri odbrane i jedan sedmerac, Đerić sedam odbrana, Damnjanović 4/11, Bartošić 4/7, Števin 2/8, Krpež 5/7, Filipović 1/4, Cvijić 2/2, Popović 2/3, Vučković 0/1.
Španija: Gonzales 11 odbrana i jedan sedmerac, Mange 4 (3) /11, Pinedo 4/7, B. Fernandez 2/5, Martin 8 (3)/12, Benzal 1, Beatriz 1, Fernandez 1.

Kretanje rezultata: 1:0 (4.), 2:3 (12.), 5:4 (17.) 5:8 (20. tajm-aut Srbija) 8:9 (23.), 8:12 (28.) 12:12 (36.) 14:14 (42.), 16:17 (49.), 18:17 (52.), 19:19 (57.), 20:21 (58:29, tajm-aut Srbija).

Inače, meč pun tehničkih grešaka, ali i naboja, i ritma u Zaječaru, obeležio je početak bez golova. Srbija je postigla prvi gol tek u četvrtom minutu za 1:0, a Španjolke tek dva minuta kasnije. Nedostatak Lekić, najbolje se video u pozicionom napadu Srbije, koji je bio rastrzan, često slabo organizovan, sa puno tehničkih grešaka i bez igre sa crtom (Dragnom Cvijić). Spram toga, odbrana je funkcionisala dobro, kao i polukontra i kontra, što su i bile namere selektora Milića. Puno grešaka, zbog kojih se napadi i nisu završavali šutevima, viđeno je na obe strane, a rezultat na početku 17. minuta "fudbalski" – 4:4. Bekovska postava Damnjanović – Vučković – Števin, biva izmenjena u tom periodu ulaskom Ivane Filipović. Ipak, srpski bekovi nisu se proslavili do kraja prvog dela, a priključak sa Španijom drže krila, Bartošić i Krpež. Preko odličnih krila, Martin (postigla poslednja četiri gola u prvom poluvremenu) i Pinedo, Španija odlazi na 12:8 u 28. minutu, ali se na odmor odlazi sa 12:10, zahvaljujuči već pomenutom paru Bartošić-Krpež.

Početak drugog poluvremena obeležila je sjajna Slađana Đerić na golu Srbije. Sa pet vezanih odbrana učinila je da gol bude velika zagonetka za Španjolke sve do 37. minuta. I tada su gošće postigle gol iz sedmerca, za 12:13. Novo izjednačenje imamo u 42. minutu (14:14). Španija ponovo odlazi na +2 (14:16 – prvi gol iz igre u drugom poluvremenu postižu tek posle 14 minuta), ali opet, preko Krpež, izabranice Duška Milića dolaze u egal – 16:16 (47.). Dijanu Števin na desnom beku menja Jelena Popović, koja donosi prvo vođstvo Srbiji posle sedmog minuta (18:17 – 52.) Tada na scenu stupa do tog trenutka indisponirana organizatorka igre gošći, Marta Mange (0/7), koja solo akcijama, iznuđuje i realizuje sedmerce. Tako Španjolke prelaze u vođstvo. Poslednji gol za 20:20, postiže Dragana Cvijić iz sedmerca. Mange postiže konačno gol iz igre za 21:20 (Španija je u drugom poluvremenu od devet golova, pet postigla iz sedmeraca), a Srpkinje, bez pravog rešenja u napadu, u poslednja dva minuta ne iskorišćavaju svoje šanse. Na kraju, u poslednjem napadu, loše litvanske sudije sviraju povredu prostora Jovani Bartošić, što je bio znak da gošće mogu početi sa slavljem.

U drugom meču u grupi, Turska je u gostima savladala Grčku 27:14.