Ubedljiv trijumf Đera protiv Meca! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Ubedljiv trijumf Đera protiv Meca!

Ubedljiv trijumf Đera protiv Meca!

rRukometašice Đera bez problema su savladale Mec sa 24:32 (7:17). Najefikasnije u pobedničkoj ekipi bile su Anita Gorbic sa 8 golova, dok su po 5 golova postigle Eduarda Amorim i Hajdi Loke. U francuskoj ekipi, Alison Pino je postigla 5 golova, a Svetlana Ognjenović 4 golova.
Ovom pobedom, mađarski tim je zauzeo drugo mesto u grupi. Randers je i dalje na prvom mestu, a u ovom kolu savladale su i Hipo sa 39:32 (18:15).

Francuskinje su samo jednom imale prednost od 1:0 pogotkom Svetlane Ognjenović, a meč je bio neizvestan samo u prvih deset minuta, kada je rezultat bio nerešen (4:4). Od tada, Mađarice su pokazale da su u Francusku došle po bodove, napravivši seriju od pet uzastopnih golova. Neprelazna na golu Đera bila je Lunde-Haraldsen, a napad je bio ubojit i raznovrstan. Mec je u jednom momentu zaustavio nalet protivnika i stigao na 6:9 u 18. minutu. Predvođene Anitom Gorbic, gošće prave novu seriju i u 27. minutu stižu do 6:16, pa su poluvreme mirno privele kraju.

I u drugom poluvremenu nastavljena je dominacija Đera. Jedino što je Mec uspeo da učini bilo je da smanji prednost na 12:20 u 39. minutu. Sjajnom igrom u nastavku Mađarice su svoju prednost samo povećavale do ubedljive i zaslužene pobede od 24:32.

U narednom kolu sastaće se Đer – Randers i Hipo – Mec. Obe utakmice na programu su 5. novembra.

Metz Handball – Gyori Audi ETO KC 24:33 (7:17)
Sportska hala: „Les Arenes“. Gledalaca: 4500.

METZ: Lejnod 5 odbrana, Gloser 5 odbrana, Ognjenović 4, Mendi 2, Kamto 3, Andrjušina 2, Broč 3, Pino 5/4, Ringajen 3, Lusiano 1, Zadi 1.

Sedmerci: 6/4. Isključenja: 6 minuta.

GYOR: Haraldsen 14 odbrana + 2 sedmerca, Radičević 2, Loke 5, Amorim 6, Hornjak 2, Gorbic 8/3, Lekić 3, Kovačič 1, Gros 1, Orban 4, Kuruč 1.

Sedmerci: 5/3. Isključenja: 8 minuta.