Velika pobeda Krima! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Velika pobeda Krima!

Velika pobeda Krima!

U trećem kolu ženske Lige šampiona, slovenački Krim je zabeležio veliku pobedu na favorizovanim danskim Viborgom 38:34 (20:22) predvođen fantastičnim Lekić i Golubić (po osam pogodaka), dok je na drugoj strani, Bojana Popović postigla 10 golova.  Posle lošijeg prvog poluvremena, u nastavku meča "Krimovke" su zablistale, na golu je bila odlična Stefanišina, a Lekić i drugarice su od 35. minuta (24:24) bile konstantno u vođstvu i zasluženo izvojevale veliku evropsku pobedu.

Krim Mercator : Viborg 38:34 (20:22)

Dvorana Kodeljevo, gledalaca 1200, sudije: Guseva i Vartanijan (oboje Rusija).

Krim Mercator: Triffa (1 odbrana), Cerar, Golubić 8, Vergeljuk 5, Mavsar 3, Damnjanović, Stefanišin (18 odbrana), Vidic 1, Bodnjeva 2, Oder 3, Hrnjić 2, Irman, Lekić 8 (2), Mörtel 6 (4).

Viborg: Due (7 odbrana), Haraldsen (11 odbrana), Skov 5, Zhai, Jurack 4, Aaen 2, Mikkelsen 3, Nielsen 3, Varzaru 5, Lunde, Popović 10 (1), Kovacsicz 1, Bjoerndalen, Altahus 1.

Par stotina kilometara dalje, Podravka je zabeležila bolan poraz od rumunske Olčim Valcee 20:30 (14:13). Iako su imale prednost na poluvremenu, igračice trenera Zovka su neshvatljivo popustile u nastavku susreta i na kraju zabeležile težak poraz, koji sada dovodi u pitanje i plasman u nastavak takmičenja.

PODRAVKA VEGETA: Ungureanu, Jelčić 4, Penezić 1, Tatari 5, Franić 4(2), Todorovska 6, Đokić 2, Lovrak, Pasičnik, Bulath 1, Kožnjak, Gaće 1, Palčić, Šerić
Trener: Zdravko Zovko

OLTCHIM: Dinu (18+1 odbrana), Pislaru (1 obrana), Luca 2, Maier 6(3), Fiera 1, Lecusanu 6, Elisei 2, Manea 8, Szucs 4, Gatzel, Vadieanu, Puscasu 1, Berehiou, Borbas

Trener: Ivica Rimanić