Viborg pokorio Evropu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Viborg pokorio Evropu!

Viborg pokorio Evropu!

Najbolja evropska ekipa u ženskoj konkurenciji je danski Viborg. Rukometašice danskog šampiona i ujedno najskuplji tim u ženskom rukometu, potvrdio je renome i posle razočaravajuće prošle sezone, doneo u klupske vitrine pehar Lige šampiona. I pored poraza u prvom meču na svom terenu od mađarskog Đera (23:25), u revanš meču, koje su Mađarice igrale u "Vesprem Areni" pred 5100 gledalaca, Viborg je slavio sa tri gola 26:23 (14:10) i ostavio Mađarice, koje su specijalistkinje za poraze u finalu, još jednom bez dosanjanih snova.

Najzaslužnija za trijumf Dankinja i drugu šampionsku titulu Viborga, bila je Katrin Lunde Haraldsen. Vodile su Skandinavke sa 14:10 na poluvremenu, pa 18:12, 21:14. Rano su počele da slave, budući da se Đer posle tog minusa vraća u meč sa četiri uzastopna gola na 18:21. To je garantovalo neizvesnu završnicu uz totalnu ludnicu na tribinama "Arene". Dva minuta pre kraja, rezultat je bio identičan onom iz prvog meča, 23:25 za gošće. Ipak, Lund postiže gol za 26:23, a prilika Đera iz sedmerca ostaje na prečki,što je bio znak za veliko slavlje "ljubičastih".