Viborg pregazio Oltchim, ide u Bukurest sa +7! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Viborg pregazio Oltchim, ide u Bukurest sa +7!

Viborg pregazio Oltchim, ide u Bukurest sa +7!

Ako bi opisali prvu utakmicu finala Lige šampiona u jednoj rečenici, glasila bi otprilike ovako: Viborg je pregazio Oltchim i postavio stvari na očekivano mesto pobedom u Herningu rezultatom 28-21(14-11). Kada je bilo najteže videli smo na delu zašto bekovska postava Viborga vredi trostruko više od budžeta nekih klubova, ali i zašto je golmanka Haraldsen u najužem izboru za najbolju igračicu sveta. Rumunke su igrale samo onoliko koliko je danska ekipa dozvolila, a nije dozvolila puno. Maksimalno pokretljivom i iznad svega čvrstom i agresivnom odbranom koju je od starta dozvolio sudijski par iz Srbije(Nikolić-Stojković) Viborg je neutralisao napad Oltchima koji je u takvoj situaciji delovao potpuno konfuzno i bezidejno.

A nisu loše gošće otvorile meč, naprotiv. Imale su vođstvo u prvih 10 minuta najviše zahvaljujući Stanki na crti koja je u tom periodu "razgrtala" odbranu, pogađala i otvarala prostor za Neagu i Lekusanu. Prvi i poslednji put prednost Oltchima došla je do +2(5-7) u 13.minutu. Skov i Althaus su donele izjednačenje, da bi Lunde pogodila četiri minuta kasnije za prvu prednost Viborga, 8-7. U igru je tada ušla Jurak i počela da puni mrežu inače dobre Ungureanu za obećavajućih +3 u 22.minutu. Seriju domaćih i post svoje ekipe od 9 minuta bez gola prekinula je Stanka golom iz kontre za 10-8, ali su do kraja Jurak i Varzaru ponovo vratile +3 za rezultat 14-11 na poluvremenu.

Deset minuta nastavka prošlo je u znaku uragana poznatijeg pod imenom Bojana Popović. U situacijama kada je kasno da je zaustavite, Bojana je sa pet vezanih golova do 38.minuta donela Viborgu velikih +6(19-13). Neagu je uzvratila i trenutno spustila zaostatak na -4, ali je usledio novi nalet Viborga kome je krila davala nesavladiva Haraldsen na golu tako da je prednost domaćina samo rasla do maksimalnih +10 u 55.minutu(28-18). Do kraja Viborg nije dao gol, a Oltchim je golovima Stanke samo malo ublažio poraz.

Revanš je na programu 15.maja u Bukureštu.

Viborg – Oltchim 28-21(14-11)

Viborg: Lunde Haraldsen (20 odbrana), Popovic 9, Varzaru 6 (3), Jurack 5, Skov 3, Althaus 2, Mikkelsen 2, Lunde Borgersen 1, Aaen, Aćimovic.
Oltchim: Ungureanu (20 odbrana), Stanca 6, Neagu 6(3) , Lecusanu 3, Maier 2(1), Nechita 2, Puscasu 1, Vizitiu 1, Bese, Manea, Luca, Simkute.
kretanje rezultata: 3-4 ('5), 5-6 ('10), 7-7 ('15), 9-7 ('20), 11-9 ('25), 14-11 (poluvreme), 17-13 ('35), 20-14 ('40), 22-17 ('45), 24-18 ('50), 28-19 ('55), 28-21 (KRAJ).