Vrnjačka Banja pregazila Naisu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Vrnjačka Banja pregazila Naisu!

Vrnjačka Banja pregazila Naisu!

Nakon kratke pauze u domaćem prvenstvu zbog obaveza reprezentacije Srbije u kvalifikacijama, u sredu je nastavljeno takmičenje u Super ligi. U Vrnjačkoj Banji trebao je da bude odigran derbi izmedju istoimene ekipe i Naise, ali posle ubedljive igre i slavlja domaće ekipe(28-21), ispostavilo se da od debrija nije viđeno mnogo. Prva figura utakmice bila je kapiten domaće ekipe Jelena Trifunović sa 12 golova, dok su Dunja Tasić, Jasna Toskovic i Ornela Rogan postigle po 4 gola za ekipu Naise.

Gošće iz Niša su bolje počele susret i već u šestom minutu imale prednost od 1:3, ali aktuelne šampionke brzo hvataju pravi zalet i brzim prodorima kroz sporu odbranu Naise, serijom 6-1 preokreću rezultat u svoju korist,  7:4(21 minut). Nišlijke su igrale bezidejno u napadu , jedine svetle tačke bile su Tasić i Tatalović , ali za razigranu ekipu iz Vrnjačke Banje , to nije bilo dovoljno. Pokušavao je trener Jovanović da stalnim izmenama i tajm autom vrati svoj tim u utakmicu , ali katastrofalna igra u odbrani Naise omogućila je protivniku da svoje vođstvo samo održava i povećava . Golmanka Petričević imala je svoj dan, odbrana 4-2 i 5-1 je odlično funkcionisala , pa je domaći tim imao i veliki broj polukontri i kontri . Na isteku prvog poluvremena na semaforu je stajalo 12-8.

Drugo poluvreme nije donelo ništa novo . Bledo izdanje Naise se nastavilo, a u redovima Banje u napadu su odlično su sarađivale Trifunović i Stamatović , koja je bez ikakvih problema ostajala sama na crti. U ovom delu susreta je Koperec uspevala da pravi probleme odbrani Banje, ali brza igra domaceg tima u napadu, solo prodori i laki golovi , poništavali su i ono malo truda u napadu Naise koja kao da se plašila se da krene na gol protivnika.Treba napomenuti da su svoje prvo isključenje domaće igračice dobile tek u 47 minutu utakmice (!),  ubrzo zatim i drugo , ali su i u situaciji sa igracem manje uspevale da nametnu svoj ritam i tempo igre . Do kraja susreta , rezultatske neizvesnosti i nije bilo , a Vrnjačka Banja je ovaj susret odigrala na veoma visokom nivou i odnela pobedu 21:28 .

VRNJAČKA BANJA – NAISA 28:21 (12-8)

Hala Vlade Divac , Vrnjača Banja

VRNJAČKA BANJA : Petričević 11 odbrana + sedmerac , Babić , Trifunović 12/3 , Stamatović 6 , Paris , Obradović , Dmitrović 3 , Luković , Živković 4 , Veraja , Teodoresku , Arsić 3 , Nikolić , Karalić .

Isključenja : 6 minuta  Sedmerci : 4/2

NAISA : Tatalović 9 odbrana + sedmerac , Jovanović 2 odbrane , Ćosić , Turanjanin 2 , Koperec 3 , Tošković 4/2 , Lapajne , Tasić 4 , Veljković , Stefanović 2/2 , Stojiljković 2 , Rogan 4 , Milošević .

Isključenja : 10 minuta  Sedmerci : 5/4

SVETISLAV JOVANOVIĆ , trener Naise

„Čestitao bih pre svega Vrnjačkoj Banji na pobedi . Razočaran sam igrom svoje ekipe , jer sam očekivao posle utakmice sa Knjaz Milošem , da će biti jednog zalaganja u igri , pre svega u fazi odbrane . Razočaran sam , sve ono što smo se spremali , dogovarali , to nismo ispoštovali , tako da na kraju sasvim lagana pobeda Vrnjačke Banje“.

DUŠKO MILIĆ , trener Vrnjačke Banje

„Složio bih se sa trenerom Jovanovićem . Zasluženo smo pobedili u ovoj utakmici . Naisa je danas prikazala jedno slabo izdanje . Mi imamo nekoliko igračica koje su igrale sa temperaturom , neke su povređene i čekamo da se oporave, a ove koje su zdrave, one igraju“.