Vrnjačka Banja slavila u Pančevu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Vrnjačka Banja slavila u Pančevu!

Vrnjačka Banja slavila u Pančevu!

Ako su predhodno kolo Super lige obeležile pobede domaćina, može se reći da su u trećem kolu prvenstva gostujuće ekipe bile te koje su imale više uspeha. U derbiju kola u Pančevu, Vrnjačka Banja je posle odlično odigranog drugog poluvremena bila ubedljiva protiv Dinamo Petrohemije i zabeležila pobedu rezultatom 28-19. Radnički Petrol je pobedio na vrućem gostovanju u Čačku rezultatom 26-22, dok su aktuelne šampionke iz Niša u Šapcu ostavile Medicinar na -18 rezultatom 31-13. Zaječar nije iznenadio Knjaz Miloš u Aranđelovcu pa su debitanti u superligaškom društvu zabeležili poraz 26-27. Juče je Kikinda na gostovanju u ranije odigranom meču trećeg kola pobedila Bor rezultatom 34-20.

Dinamo Petrohemija- Vrnjačka Banja 19-28(15-13)

Dinamo je dobro krenuo, Žiga i Pavlov su pogađale mrežu Paplacko, dok je na dugoj strani Dinevska dosta dobro branila. Od 15 minuta kada su se domaće igračice prvi put odlepile na +3 kod 9-6, razigrala se i Balać pa je kod 14-9 za domaći tim u 25 minutu, sve izgledalo dobro. Na drugoj starani su Veraja, Ćosić i Trifunović golovima zadržale svoju ekipu na samo -2 na poluvremenu. A onda je usledilo ono što niko nije mogao očekivati. Paplacko brani penal odmah na početku drugog poluvremena što je samo bio uvod u seriju odbrana koja je usledila. Pomogle su joj mnogo i saigračice igrajući odbranu 5-1 na koju Dinamo nikako nije imao rešenje pa su se svi napadi završavali i pre nego što su počeli. To je odmah kažnjavala Veraja brzom realizacijom kontri, a pridružile su joj se i Trifunović, Ćosić i Stamatović kada su serijom 10-0 do 45 minuta i prelomile utakmicu. Dinamo je tek u 46 minutu postigao prvi od čitava 4 gola u drugom poluvremenu i tada je naravno bilo kasno da se bilo šta više uradi u ovoj utakmici.

Dinamo: Davidović, Dinevska(13 odbrana), Pokrajac 2, Žiga 5, Pavlov 3, Matijašević B. 1, Matijašević S. 1, Perušina 1, Balać 4, Damjanović 2.

Vrnjačka Banja: Paplacko(18 odbrana, 2 penala), Krpež 1, Veraja 9, Trifunović 9, Stamatović 3, Živković 2, Miljković, Ćosić 4, Budai, Mihajilović.

Čačak – Radnički Petrol 22-26( 13-14)

Čačak: Kovačević, Đekić 7, Popović, Vučković 6, Vujović 2, Malenović 2, Radivojević 4, Tošović 1(18 odbrana), Janjić, Sando, Četić, Filipović.

Radnički Petrol: Tatalović(18 odbrana, 1 penal),Goudijabi 3, Stanisavljević, Tomanić, Čović 4, Petrović, Pantić, Grozdanić 1, Ugrčić, Dmitrović 7,  Kuridža 4, Tasić 5.

Medicinar – Naisa 13-31(3-16)

Medicinar: Gajić 3, Simeunović, Milijanović 1, Jovanović, Andrić 3, Milošević, Maksivović, Jakelja 2, Živković,Jović 1, Graovčević 3, Savko.

Naisa: Gončarova(14 odbrana), Jovanović(5 odbrana), Kuzmina 1, Koperec 1, Tošković 5, Milačić4, Stefanović 3, Arsić 2, Kaliničenko 2, Milošević 6, Filipović 1, Rogan 1, Pop Lazić 4.

Knjaz Miloš – Zaječar 27-26(15-14)

Knjaz Miloš: Kačarović(14 odbrana, 2 penala)Mihajlović, Vojčić 4, Kuharović 2, Radojčić 6, Ranković , Timotijević, Pavlović 3, Perović 3, Kukić 1, Ristanović 5, Mihajlović 3.

Zaječar: Smiljanić(14 odbrana,penal),Bailov, Rajhel 4, Radić, Vraneš, Ćubela 7, Bajagić, Pajkić, Milanović 3, Mićić 4, Bežanović, Živadinović 8.