Zaječar slavi titulu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Zaječar slavi titulu!

Zaječar slavi titulu!

Rukometašice Zaječara ostvarile su ubedljivu pobedu na gostovanju u Kikindi 37:28 (17:9) protiv najvećeg rivala u borbi za titulu i tako mu odmakle velikih i nedostižnih šest bodova na prvenstvenoj tabeli. Ovom pobedom, na početku drugog dela sezone, praktično je rešeno pitanje šampiona. Po prvi put u svojoj istoriji, njega će prigrliti rukometašice iz Istočne Srbije, jer je iluzorno očekivati da do kraja, Medved i drugarice izgube sedam bodova.

Kikinda – Zaječar  28-37(9-17)

Kikinda: Pantić(2 odbrane), Đorđević, Kresoja 6, Ardala, Živković 1, Rokić 3, Števin 5, Grujić, Matić 7, Krpež, Pavlović, Almažan(6 odbrana), Nišavić 6, Ristanović.

Zaječar: Mišković(12 odbrana, 2 penala), Pokrajac, Popović 8, Kamper, Bartošić 3, Đerić(6 odbrana), Balać 6, Varlec 7, Dragoljubović, Filipović 9, Bežanović, Pop-Lazić, Milanović, Medved 4.

Igrač utakmice: Ivana Filipović(Zaječar)

Zaječar je od starta krenuo jako, čvrsto u odbrani i već u prvih 10 minuta odradio ogroman deo posla u slamanju otpora domaćih pred punim tribinama hale “Jezero”. Posle uvodnih grešaka na obe strane i početnih 1-1, upalila se zaječarska mašinerija i u odbrani i napadu. Mišković je imala sjajnu rolu u uvodnoj trećini meča kada je iz mreže izvadila samo dve lopte i već tada imala 8 odbrana, što su njene saigračice vešto koristile i prolazile kroz premekanu odbranu Kikinde. Varlec je u tri navrata pogodila same uglove gola Almažan, a Filipović je ukradenom loptom i golom u kontri najavila blistavu partiju koja je usledila. Posle još jedne kontre i gola Bartošić na semaforu je u 14. minutu pisalo 2-8. Golovima Živković i Kresoje, domaće su trenutno malo smanjile zaostatak, ali je Filipović iskoristila rupe u odbrani koje je ostavio flaster na Varlec i sa dva vezana gola vratila +6(4-10). Do maksimalnih +9 u 25 minutu(6-15) Zaječar su vodile Popović, Medved i Filipović, da bi Rokić i Matić spasile što se spasiti moglo za +8 na poluvremenu, 9-17.

U drugom poluvremenu viđen je samo pokušaj domaćih da ublaže debakl u najavi, ali sve što su uspele je da koliko-toliko odigraju egal drugih 30 minuta. Nišavić, Matić i Števin su povukle Kikindu do prihvatljivijeg minusa od 4 gola u nekoliko navrata posle isključenja gošći, ali Medved uz pomoć Balać nije dozvolila više. Efikasan trio Filipović, Popović i Varlec je u narednim minutima vratio +8 na konto svog tima, Đerić je vezala nekoliko odbrana i veliko slavlje Zaječara moglo je da počne…