Ženska LŠ 2010/2011(šesto kolo): Pirova pobeda Viborga! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Ženska LŠ 2010/2011(šesto kolo): Pirova pobeda Viborga!

Ženska LŠ 2010/2011(šesto kolo): Pirova pobeda Viborga!

viborgRukometašice danskog Viborga, aktuelne šampionke, ispale su iz daljeg takmičenja Lige šampiona, iako su slavile na svom parketu protiv Dinama rezultatom 36:29 (14:17).
U sledeći krug ide tim iz Rusije, zahvaljujući boljoj gol razlici.

Nakon dobrog početka i prednosti od 6:4, Dankinjama pada koncentracija i to Dinamo koristi, pravi seriju i dolazi do 6:8. Duboka odbrana Ruskinja kao i brojni promašaji bekova iz Viborga, doprineli su da se na odmor ode sa rezultatom 14:17.
U nastavku je viđeno drugačije izdanje Viborga. Predvođene sjajnom Grit Jurack(postigla 17 golova), domaća ekipa pravi preokret i preuzima vođstvo (19:18, 38minut). Od tog momenta, sada već bivše šampionke, čine sve što je u njihovoj moći da stignu do željene prednosti od osam golova. Očito je da je Ruskinjama glavni cilj bio da sačuvaju loptu što je duže moguće i da namerno idu u što duže napade. Kako se bližio kraj susreta, počela je da se budi nada da Viborg može dalje. Međutim, nesmotrene greške koje su načinile Chebbah, Mikkelsen(isključenja od dva minuta), Aćimović(ishitreni šutevi)skupo su koštale Viborg. Dinamo je do kraja uspeo da se odbrani i da, pored Budućnosti, iz grupe A, obezbedi prolaz u glavnu rundu.

Meč bez ikakvog rezultatskog značaja odigrale su ekipe Budućnosti i Savehofa. Prema očekivanju, slavio je domaći sastav, rezultatom 33:26(16:14). U timu iz Podgorice, Radičević je postigla 9 golova, dok je 6 pogodaka za Savehof postigla Fogelstrom. Ovom pobedom, Budućnost je ostala jedina neporažena ekipa iz grupne faze Lige šampiona.

Viborg HK – Dinamo Volgograd 36:29 (14:17)

VIBORG: Jurack 17, Mikkelsen 7, Aćimović 3, Chebbah 3, Varzaru 3, Frafjord 3, Savić 1.

DINAMO: Lambevska 12, Khmyrova 6, Levina 4, Avdekova 3, Makeeva 2, Makarova 1, Iatsenko 1.

U grupi C je još od prošlog kola bilo jasno da u sledeću rundu idu Larvik i Oltchim. Ove dve ekipe sastale su se i u poslednjem, šestom kolu. Ovoga puta slavile su rukometašice Oltchima, rezultatom 33:28 (18:13). Larvik je igrao skoro sa rezervnom postavom, s obzirom da sa ekipom nisu doputovale Hammerseng, Johansen, Leganger, Riegelhuth i Larsen. Najefikasnije kod domaćih bile su Stanca i Elisei sa po 6 pogodaka. Kod Larvika, takođe sa po 6 golova najviše su se istakle Nora Mork, Sulland i Loke.

Neizvesno je bilo samo u prvom poluvremenu, Oltchim je vodio 4:1 već u petom minutu, ali je tu prednost Larvik ubrzo sustigao na 6:6. Do polovine ovog dela susreta viđena je izjednačena borba, ali pri kraju domaći tim pravi seriju i na odmor odlazi sa plus pet.

Drugo poluvreme je i dalje bilo u znaku ekipe iz Rumunije. Raznovrsnija igra u napadu, nešto bolji učinak golmana i manje grešaka doprinelo je da Oltchim održi prednost i na kraju sasvim zasluženo slavi. U drugoj utakmici, iste grupe, Tulon je pobedio Randers rezultatom 24:23 (16:10).

Oltchim Ramnicu Valcea – Larvik HK 33:28 (18:13)

OLTCHIM: Tolnai 5 odbrana, Ungureanu 7 odbrana + 2 sedmerca, Neagu 5, Vizitiu 3, Farcau 3, Meirosu 2, Stanca 6, Nechita 5, Elisei 6, Manea 3.

LARVIK: Rantala 12 odbrana + sedmerac, Nora M. 6, Nora T. 2, Sulland 6, Loke 6, Stagne 2, Breistol 3, Kristiansen 3.

Iz grupe D u sledeći krug idu mađarski Đer i Krim iz Slovenije. Ova dva tima su se sastala i u poslednjem kolu grupne faze i opet su Mađarice bile bolje, slavivši rezultatom 26:21 (11:9). One su tako zadržale lidersku poziciju, dok je Krim zauzeo drugo mesto. Najefikasnije kod Đera bila je Verten sa 6 golova, a kod Krima po 5 golova postigle su Mavsar i Vergeljuk.
Rukometašice Podravke su na svom oproštaju od Lige šampiona deklasirale Zvezdu rezultatom 41:28 (22:17).