ZLATNA LIGA (ž): "Lavice" ponovo deklasirane! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet ZLATNA LIGA (ž): „Lavice“ ponovo deklasirane!

ZLATNA LIGA (ž): „Lavice“ ponovo deklasirane!

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore doživela je i drugi poraz na turniru „Zlatna liga“ koji se održava u Danskoj. Nakon premijernog fijaska protiv Francuske kakav „Lavice“ nikada ranije nisu doživele, ubedljiv trijumf nad Crnom Gorom slavio je i domaćin Danska, 36:23 (20:11).

Crnogorke su bile ravnopravne samo u prvih 10-ak minuta, a poraz se mogao nagovestiti nakon šestominutnog perioda bez pogotka, koji je domaćin iskoristio da povede sa 10:5. Izabranice Pera Johansona nikako nisu uspevale da dođu do daha, nisu pomogla ni njegova dva tajm-auta u prvom poluvremenu, pa je već u tom periodu prednost Dankinja bila dvocigrena, 18:8.

Domaće rukometašice su drugo poluvreme otvroile sa tri uzastopna pogotka (23:11), ali je onda usledio najbolji interval igre Crnogorki, koji je bio dovoljan samo da se smanji na 25:17 u 42. minutu. Ipak, to je bilo sve od gostujuće selekcije, koja je ponovo za tili čas primila četiri uzastopna gola bez odgovora.

U prvom meču drugog dana takmičenja, Norveška je pobedila Francusku 29:28, nakon što je na startu slavila i protiv Danske, što znači da će skandinavskoj selekciji eventualna pobeda protiv Crne Gore značiti i osvajanje turnira. Taj meč na programu je u nedelju od 15.00.

DANSKA – CRNA GORA 36:23 (20:11)

DANSKA: Toft (11 odbrana), Kristensen (šest odbrana i sedmerac), M. Hansen 2, Elver 1, Stokholm 8 (2), A. M. Hansen 3, Voler, Hajndal 3, Haugsted 2, Grigel 1, Rajnhart, Tranborg 5, A. U. Hansen, Jorgensen 3, Bidstrup 4 (1), Jensen 2, Burgard 1, Hejlund, Iversen 1.

CRNA GORA: Nenezić (šest odbrana i sedmerac), Marinović (jedna odbrana), Radičević 7 (5), Gugač, Jauković 5, Mugoša 1, Džaferović, Klikovac 2, Ujkić 2, Premović 1, Brnović 1, Ramusović, Mehmedović 4 (2), Grbić, Vukčević.