Zvezda i Oltčim sigurni na startu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Zvezda i Oltčim sigurni na startu!

Zvezda i Oltčim sigurni na startu!

U drugoj utakmici Grupe C , rukometašice ruske Zvezde lako su izašle na kraj sa ekipom Đera , slavivši rezultatom 34:29 (14:11) . Najefikasnija kod pobedničke ekipe bila je Polenova sa 8 golova , a kod poraženih po 6 golova postigle su Kovačic i Amorim.

Domaći sastav je odmah poveo, ali su se Mađarice ubrzo snašle i uspele da u 11 minutu izjednače na 5:5 . Ipak do preokreta Đer nije uspeo da stigne , jedino je Mravikova uspevala da drži Đer u igri . Ruskinje su pojačale tempo u napadu , lako rešavale situaciju sa igračem više , Suslina je neverovatno branila , pa su uspele svoje vođstvo i da povećaju . U zadnjem minutu prvog poluvremena , zbog grubog prekršaja , direktan crveni karton zaradila je Dmitrieva , a Mađarice su to iskoristile i odmor otišle sa pristojnim minusom od 14:11, mada u zadnjoj sekundi Kovacic nije iskoristila sedmerac .

Međutim , drugo poluvreme je proteklo u znaku Zvezde . Suslina je spustila roletnu na svoj gol , a njene saigračice su besprekorno pogađale sa bekovskih pozicija i preko polukontri . Nijednog momenta prednost Ruskinja nije dovedena u pitanje , tako da je ostatak susreta protekao u monotoniji. Kada je utakmica skoro bila i rešena , rukometašice Zvezde su se opustile na kraju i dozvolile protivniku da serijom od pet vezanih pogodaka smanji rezultat na konačnih 34:29 . Zaista je teško izdvojiti neku igračicu iz redova Zvezde koja se previše istakla jer su ovu utakmicu dobile timskom igrom , pre svega u odbrani . Evidentno je da ekipi Đera previše nedostaje glavni motor tima, Gerbic koja i dalje ima problema sa povredom.

ZVEZDA – ĐER 34:29 (14:11)

Čehov , geldalaca : 800

ZVEZDA : Suslina 13  odbrana + 2 sedmerca , Andrjušina 4 , Baranovskaja 1 , Dmitrieva , Polenova 8/4 , Vjakireva 6 , Vetkova 3 , Koroleva 3 , Dronina 3 ,  Sašrukova 3 , Jušenko 1 , Potapenko 2.

Sedmerci : 4/4 Isključenja : 10 minuta , Dmitrieva – crveni karton (29min)

ĐER : Vig , Palinger 6 odbrana , Amorim 6 , Deaki , Hornjak 2 , Kovacic 6/3 , Mravikova 5 , Spiridon , Tomori 4 , Verten 5/2 , Kifaluđi , Majer 1 .

Sedmerci : 7/5 Isključenja : 6 minuta

Pre utakmice u Rusiji, odigrana je utakmica iste grupe u Španiji u kojoj su Rumunke opravdale visoke ambicije i bez većih problema slavile na nezgodnom gostovanju španskim šampionkama.

ITXAKO ESTELLA – OLTCHIM 24:27 (12:15)

Estella , gledalaca : 2000 .

ITXAKO : Pinedo P. 7, Pena N. 4, Diaz 4 , Molinos 2 , Francisca 2 , Pena 2 , Marin 1, Bernardo 1 , E. Pinedo E. 1 .

Sedmerci : 6/3 Isključenja : 2 minuta

OLTCHIM : Maier 6 , Neagu 5 , Elisei 3 , Manea 3 , Lecusanu 3 , Stanca 2 , Luca 2 , Shymkute 2 , Puscasu 1 .

Sedmerci : 4/3  Isključenja : 10 minuta