Zvezda pobedila, Radnički izgubio! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Zvezda pobedila, Radnički izgubio!

Zvezda pobedila, Radnički izgubio!

U 4.kolu Super lige za rukometašice u Beogradu su odigrana dva zanimljiva meča. U prvom je Radnički Petrol dočekao Dinamo Petrohemiju iz Pančeva i zabeležio poraz rezultatom 28-31(13-17) dok je u drugom meču Zvezda dočekala Knjaz Miloš iz Aranđelovca i došla do treće pobede u prvenstvu rezultatom 30-28(16-11). Vrnjačka Banja je na svom terenu očekivano pobedila Medicinar rezultatom 30-22(18-9) dok je Zaječar bio bolji od komšinica iz Bora rezultatom 37-26(14-13).

Radnički Petrol – Dinamo Petrohemija 28-31(13-17)

Jako stresna i napeta utakmica za obe ekipe pripala je ekipi iz Pančeva. Gošće su od starta  povele i agresivnom odbranom nisu dozvolile sa se domaće igračice približe pa su na odmor otišle sa 4 gola prednosti. Nepovezana igra Radničkog u odbrani je sa druge strane ostavila mnogo prostora što su najbolje iskoristile Pokrajac i Balać, dok je i Perušina pogodila sve što je šutnula sa desnog krila. U ekipi Radničkog Dmitrović je ponovo mamila najviše aplauza preciznim šutevima sa 9 metara, dok je dobru igru pružila i Čović koja se vratila na teren posle povrede.

Radnički Petrol: Tatalović(5 odbrana), Pantić(2 odbrane), Ugrčić, Goudijabi 2, Stanisavljević, Tomanić, Čović 6, Petrović, Dmitrović10, Grozdanić 5, Kuridža, Tasić 5.

Dinamo Petrohemija: Dinevska(14 odbrana), Pokrajac 6, Žiga 2, Pavlov 4, Damjanović 3, Vukosavljević, Samoila, Matijašević B. 2, Matijašević S. 1, Balać 6, Perušina 7.

Crvena Zvezda – Knjaz Miloš 30-28(16-11)

I drugi uslovni favorit pao pred mladim timom Crvene Zvezde. Imale su gošće prednost početkom susreta, ali golovima iz penala Drajić, Zvezda dolazi do prednosti koja se do poluvremena penje na +5. U nastavku Knjaz dolazi do izjednačenja 20-20 golom Radojčić u 43 minutu i u narednih 10 minuta igra se gol za gol do 25-25. Tada Cvijić preuzima svu odgovornost u napadu i sa dva gola podiže prednost svoje ekipe. Pridružuje joj se i mlada Filipović, Živković na golu brani dve vezane lopte, da bi Bogosavljević sa dva gola otklonila sve dileme o pobedniku ove utakmice.

Crvena Zvezda: Čolić(11 odbrana), Živković(8 odbrana, penal), Bokarić, Bogosavljević 3, Milunović, Liščević 5, Cvijić 8, Luković 3, Drajić 6, Filipović 1, Lukić, Jovanović 4.

Knjaz Miloš: Kačarević(10 odbrana), Mihajlović(12 odbrana), Vojčić, Petrović, Kuharević 2, Radojčić 7, Timotijević, Pavlović 6, Perović 3, Kukić 6, Ristanović 4, Mihajlović, Ranković.