KRALJ JE MRTAV: Vardar raspisao konkurs za novog vladara Evrope! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan KRALJ JE MRTAV: Vardar raspisao konkurs za novog vladara Evrope!

KRALJ JE MRTAV: Vardar raspisao konkurs za novog vladara Evrope!

20 komentari

Kakav dan za Makedoniju, posle Metlurga, i  Vardar se plasirao u četvrtfinale EHF Lige šampiona, i to pobedom protiv prvaka Evrope na njegovom terenu,30:29 (17:15).

Posle 28:28 u Skoplju, Vardar je uspeo da postane prvi klub koji je u ovoj godini slavio protiv Hamburga u gostima, i prvi makedonski koji je eliminisao jednog bundesligaša, u istoriji Lige Šampiona.

Od početka do kraja Vardar je bio bolji tim na terenu. Čitavim tokom makedonski šampion je držao odbranu na izuzetnom nivou, a u napadu igrao kao iz udžbenika.

HSV – Vardar 29:30 (15:17)

Dvorana: Športhale Hamburg     Gledalaca: 2 907

Sudije: Geding, Hansen (Danska)

Sedmerci: HSV 5/6, Vardar 5/6    Isključenja: HSV 10 , Vardar 10  minuta

HSV: Biter 7 odbrana, Kleverli 6 odbrana, Šreder 7, Duvnjak 7, Jansen, Lacković, Flor 1, Kaneljas 6(5), Toft – hansen, Đorđić 4, Lindberg, Nilson 2, Hens 1, Dominiković, Pfal, Marković 1

Vardar: Angelov 11 odbrana, Milić, Stoilov 2, Kozlina, Nenadovski, Pribak 2, Toskić, Raković, Petrić, Marković 1, Karačić 7 (5), Dušebajev 7, Abutović, Lazarov 6, Brumen 3, Čipurin 2.

Osećalo se od samog početka da je senzacija itekako moguće. Rezultatska inicijativa crveno – crnih stvorena je na samom početku, 3:1. Karačić je realizovao sedmerce (Vardar bez gola iz penala u prvom meču), Čipurin je dominirao na liniji, a Lazarov odigrao savršeno poluvreme. Održavao je Vardar plus dva sve do 15-og minuta kada Nemci preokreću na 9:8, pa potom vode sa 11:10, da bi tim Raula Gonzalesa serijom od 4:0 po prvi put poveo sa plus tri, 11:14. Sjajni Angelov je zabeležio par odbrana u nizu i tako održao svoj tim u prednosti na poluvremenu, 17:15. Makedonski, sada već gigant, imao je veliki peh i u vidu povrede Stojančeta Stoilova koji nije mogao da nastavi meč, ali je Čipurin odradio sve što treba na crti.

Domaći su dali sve od sebe da anuliraju zaostatak na samom početku nastavka. Odlično je igrao Đorđić, koji nije nastupao u Skoplju, ali je Vardarov napad na drugoj strani delovao tačno kao švajcarski sat, pa je golom Karačića sa sedam metara gostujući tim poveo sa 20:17 u 35-om minutu. Ipak, Đorđić i Šreder donose HSV-u izjednačenje, ali Čipurin nije dozvolio preokret, 21:20. Zablistao je tada mladi Aleks Dušebajev kao nikada pre, i vodio svoj tim do istorijskog rezultata. Inicirao je novu seriju za 24:21, pridružio mu se i Pribak za maksimalnih 26:21. Delovao je potpuno izgubljeno Švalbov sastav u tim trenucima, jedna od retkih situacija kada Nemcima „uđe voda u uši“. Međutim, Biter brani zicer Toskiću za plus šest, ali Vardar preciznim napadima održava mirnoću, 28:24. „Silovao“ je Hamburg u napadu, u nedostatku adekvtanih rešenja, ali su se Duvnjak, Šreder i Kaneljas ipak izborili za dramu. Uz dosta sreće, smanjio je domaćin na 29:28 i imao priliku da realizacijom sedmerca izjednači na minut i po pre kraja. Angelov brani Kaneljasu, a Dušebajev zabija spektakularnu golčinu Biteru i razrešava sve dileme. Do kraja je Duvnjak uspeo samo da ublaži poraz.