Veliki bod za Srbiju u Kristijanštadu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Veliki bod za Srbiju u Kristijanštadu!

Veliki bod za Srbiju u Kristijanštadu!

3 komentari

Reprezentacija Srbije, osvojila je veliki bod u švedskom Kristijanštadu protiv domaće selekcije 18:18 (10:9), koji je održava u borbi za plasman na EURO 2014 u Hrvatskoj i Mađarskoj. Posle velike borbe i puno propuštenih šansi, izabranice Saše Boškovića mogu da žale i za celim plenom, ali u svakom slučaju, imaju razloga za zadovoljstvo, jer je cilj, dva boda u duelima sa Švedskom, ostvaren…

Velika borba za svaku loptu, viđena je od samog starta duela, koji je okupio 2.500 gledalaca na tribinama hale u gradu na jugu Švedske. Loš početak Srpkinja, problemi u bekovskoj liniji Damnjanović – Lekić – Živković, samo jedan postignut gol u prvih 10 minuta meča (4:1), nisu izazvali paniku u redovima naše reprezentacije.

ŠVEDSKA – SRBIJA 18:18 (9:10)
Kristijanštad – Dvorana: Kristijanštad Arena. Gledalaca: 2.000. Sudije: Alpaidze, Berezkina (Rusija). Sedmerci: Švedska 3 (1), Srbija 3 (3). Isključenja: Švedska 8, Srbija 10 minuta.
ŠVEDSKA: Orgen, Tegsted, Fogelstrom 4, Roberts, 1 Sand, Adler, Iden (11 odbrana), Vestberg, Alm 1, Skagerstam, Torstenson 5, Gulden 4 (1), Heleberg 1, Hagman, Oden 1, Johanson 1.
SRBIJA: Krpež 1, Popović, Lekić 6, Živković, Damjanović 6 (3), Erić 1, Risović (6 odbrana), Rajović, Filipović, Tomašević (10 odbrana, sedmerac), Nišavić 1, Milošević, Stoiljković, Liščević, Lojpur, Dmitrović 3.
Igračica utakmica: Andrea Lekić (Srbija)
SEMAFOR: 4:1 (9), 6:4 (17), 7:7 (24), 9:8 (28), 11:14 (36), 15:15 (45), 17:17 (51), 18:17 (56), 18:18 (56).

Poslao je Saša Bošković Marinu Dmitrović na teren, a ona mu odgovorila golom, koji je Srbiju vratio u meč (5:4, 14.). Odlična na golu je bila Katarina Tomašević, raspucala se Sanja Damnjanović, ali gola za izjednačenje u tri napada pri rezultatu 5:4 nije bilo. Tek pogodak Jelene Nišavić, donosi izjednačenje na 7:7 u 24. minutu.

Drugi gol Andree Lekić doveo je Srbiju u vođstvo 8:7 u 25. minutu, kada je selektor Šveđanki Siverston zatražio tajm-aut. Do kraja poluvremena, golovi Jelene Erić i Marine Dmitrović, omogućili su da se u svlačionicu ode sa prednošću – 10:9.
Slično prvom duelu u Kragujevcu, odličan start Srbije u drugom poluvremenu, nije krunisan i pobedom. Tri gola Sanje Damnjanović do 37. minuta, doveli su Srpkinje u vođstvo 14:11, a minut kasnije, Andrea Lekić je povećala na 15:12.

Do kraja meča, u naredna 22 minuta, naše devojke su postigle samo tri gola.

Raspucala se Linea Torstenson, vrativši svoju selekciju u meč. U 47. minute je bilo 16:16, a do kraja meča, gledali smo reviju tehničkih grešaka i promašaja na obe strane.

Poslednja četiri gola Srbije na meču, bila su delo Andree Lekić. Upravo je najbolja igračica na planeti za 2013. godinu izjednačila na 18:18 četiri minuta pre kraja.

I jedna i druga selekcija, nije uspela da iskoristi brojčanu prednost posle isključenja Gulden i Lekić. Veliku ulogu u osvajanju boda, imala je i sjajna Kaća Tomašević na golu.

Upravo je srpska “ministarka odbrane” omogućila da se u poslednjih 45 sekundi uđe sa loptom u rukama.

Na vreme je Saša Bošković zatražio tajm-aut, 15 sekundi do kraja, što je omogućilo našem timu da zadrži loptu do samog kraja, kada je Sanja Damnjanović pokušala da donese pobedu, ali je njen šut završio pored gola…

U prvom meču dana, Slovenija je savladala Švajcarsku 30:29.