SEHA: Zagreb naneo Vardaru drugi poraz u 24 sata! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Zagreb naneo Vardaru drugi poraz u 24 sata!

SEHA: Zagreb naneo Vardaru drugi poraz u 24 sata!

Rukometaši PPD Zagreb naneli su drugi poraz skopskom Vardaru 30:25 (16:14) u samo 24 sata, a sebi na konto stavili drugi trijumf u nešto dužem periodu od 48 časova. U derbiju SEHA GAZPROM lige u zagrebačkoj „Kutiji šibica“ nije bilo neizvesnosti. Tim Veselina Vujovića, slično subotnjoj pobedi nad Vislom iz Plocka u EHF Ligi šampiona, odigrao je na visokom nivou poslednjih 15 minuta i prelomio meč dosta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Vardar je posle razočaranja u Koldingu, priredio još jedno neprijatno iskustvo svojim fanovima. Za razliku od prethodnih mečeva, Filip Lazarov dobio je šansu i bio udarna igla svog tima, a doneo je i poslednje izjednačenje u 39. minutu, kada je pogodio za 19:19. Najefikasniji Luka Stepančić (7) i Domagoj Pavlović doveli su svoj tim serijom golova u komotnu poziciju na 25:21 (46.).

Vratio je Dejan Manaskov nadu svom timu na 25:23, ali je završnica pripala dvojcu Luka Šebetić – Josip Valčić, koji su sa četiri gola i definitivno slomili otpor Makedonaca u poslednjih desetak minuta.

Dva tima ostala su na 100% u regionalnom takmičenju – PPD Zagreb i Vesprem.

1.PPD Zagreb5500156 : 10315
2.Vardar6501203 : 17015
3.Meshkov Brest6402199 : 14512
4.Tatran Prešov5401168 : 13712