Zagreb arhivirao Vislu u poslednjih pet minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Zagreb arhivirao Vislu u poslednjih pet minuta

Zagreb arhivirao Vislu u poslednjih pet minuta

Rukometaši PPD Zagreb upisali su treću pobedu u EHF Ligi šampiona ove sezone. Posle Kila i Celja PL, hrvatski šampion je preslišao i poljsku Vislu 29:25 (13:13) posle očekivano velike borbe pred 10.000 navijača u Areni Zagreb. Borbene Poljake koji su u Zagreb došli po bodove, tim Veselina Vujovića uspeo je da nadigra u desetak poslednjih minuta…

PPD ZAGREB – VISLA PLOCK 29:25 (13:13)
ARENA ZAGREB
GLEDALACA – 9.000
PPD ZAGREB: Mihić 1, Vujić, Stepančić 7, Kontrec 3, Šprem, Stevanović, Šebetić 2(1), Ivić devet odbrana, Horvat 4(2), Šušnja, Šandrk, Valčić 2,  Valćić T 1, Obranović 5, Kovačević, Pavlović 2
VISLA PLOCK: Kvatovski, Dašek, Rakotea 2, Višnjevski, Vihari, Pušica, Đonea 5, Roča 3, Pehovski 1, Zelenović 8, Montoro, Tarabokia 1, Konic, Korales, Nikčević 1, Žitnikov 2
SEMAFOR: 5:3 (12.) 5:6 (16.) 7:10 (21.) 9:12 (26.) 16:18 (40.) 20:18 (47.) 24:23 (56.)
IGRAČ UTAKMICE: Sandro Obranović (PPD Zagreb) /Nemanja Zelenović (Visla)

Pokušao je Manolo Kadenas brzom bekovskom trojkom Žitnikov – Tarabokia – Zelenović da iznenadi robusnu zonu Zagrepčana i u tome je uspeo delimično, sve  do ulaska Rumuna Rakotee, koji je napravio preokret, dovodeći svoj tim sa 3:5 do prvog vođstva -6:5 u 16. minutu. Samo tri minuta kasnije, Dan Emil Rakotea doživeo je sudbinu Momira Ilića od pre dve nedelje, dobivši direktan crveni karton zbog udaranja u glavu Domagoja Pavlovića.

To nije donelo vetar u leđa domaćim rukometašima, koji su za povratnika na srednjem beku imali Josipa Valčića. Tražio je Veselin Vujović rešenje u napadu, protagonistu je na kratko dobio u Luki Šebetiću, ali nedovoljno da ne bi u 21. minutu zatražio tajm-aut pri rezultatu 10:7 za Poljake u čijim je redovima u drugom delu prvog poluvremena eksplodirao srpski desni bek Nemanja Zelenović. Probijao je borbeni levoruki as, asistirao Đonei i doneo svom timu 12:9 u 26. minutu, ali je Zagreb pojačao odbranu i poslednja četiri minuta rešio serijom 4:1 za 13:13 na poluvremenu.

JOSIP VALČIĆ ODIGRAO PRVI MEČ U EHF LIGI ŠAMPIONA OVE SEZONE
DAN EMIL RAKOTEA DOBIO DIREKTAN CRVENI KARTON U 19. MINUTU
FILIP IVIĆ I SANDRO OBRANOVIĆ ZABLISTALI U DRUGOM POLUVREMENU

Tek pritisak sa tribina izvukao je najboljih pet-šest minuta od tima Veselina Vujovića, koji je serijom 4:0 uspeo da preokrene Vislinih 16:18 u 20:18. Najbolja trojka u kojoj Zagreb funkcioniše ove sezone, Pavlović – Obranović – Stepančić, pronašla je u par navrata rešenje za agresivnu odbranu Poljaka i nadigrala je. Uz to, došlo je i par vezanih odbrana Filipa Ivića, kome nije išlo u prvom delu.

„Blizancima“ Pavloviću i Obranoviću španski golman Korales je čitao šuteve, ali lopte se u tri navrata našla iza njegovih leđa, pa je Kadenas pozvao tajm-aut pri rezultatu 22:20 u 52.minutu.

Vratila se Visla u život, Zelenović je nepogrešivo išao na glavu i držao svoj tim do 24:23, kada je usledila žuta minuta poljskog tima. Još jedan u nizu golova Obranovića, koji se pridodao Luki Stepančiću kao vinovniku odlučujućih momenata na meču, bio je uvod, jer je usledila kontra Kontreca posle ukradene lopte Josipa Valčića. Poljaci su bili u nokdaunu na 120 sekundi pre kraja – 26:23.

Ivan Nikčević je smanjio na 26:24, ali to nije moglo da promeni stanje na terenu…