Vesprem rutinski rešio Meškov - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vesprem rutinski rešio Meškov

Vesprem rutinski rešio Meškov

Na startu sezone polupuna Vesprem Arena imala je priliku da vidi reprizu finala SEHA F4 iz prošle sezone, istog pobednika i slično odstojanje između Vesprema i beloruskog Meškova 31:24 (11:9). Meč je rešen u poslednjih desetak minuta posle tajm-auta domaće klupe pri rezultatu 23:20. Par dobrih odbrana, serija 4:1 Nilsona i Lekaija, bila je dovoljna da se slomi otpor pet minuta pre kraja.

U Vespremu su sa jedne strane debitovali Palmarson i Slišković, sa druge Kristopans, Tiumencev i Atman, ali su glavnu reč vodili starosedeoci, Mikler sa 16 odbrana, Ilić i Marguč sa po šest golova, koliko je postigao i Rastko Stojković kod gostiju.

Iako je Vesprem bio u vođstvu tokom čitavog meča, Meškov se nije dao približavao do 16:15 (38.) ali za dalje je bio i potreban kvalitet više…