Nemci teže nego očekivano dobili Letonce i potvrdili glavnu fazu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Nemci teže nego očekivano dobili Letonce i potvrdili glavnu fazu

Nemci teže nego očekivano dobili Letonce i potvrdili glavnu fazu

Uroš Samardžić

Rukometaši Nemačke stigli su do pobede, druge na šampionatu, na kraju i teže nego očekivano – bilo je 28:27 (16:11). čini se da je vidno motivisanim Letoncima na kraju nedostajao jedan napad…

Iako su izabranici Kristijana Prokopa imali vođstvo od pet golova nakon 30 minuta igre, u drugom poluvremenu su potpuno pali, postigli svega 12 golova, i dopustili debitantu na kontinentalnom šampionatu da se vrati u igru. Bilo je za očekivati da Krištopans nosi Letonce u ovom meču, ali ne i da nominalni gost tako lako uspusti stečenu prednost. Prokop jeste tokom 60 minuta rotirao i pokušao da maksimalno odmori ključne igrače, a Nemačka je u ovom duelu radila na pogon Kuna, koji je postigao osam golova.

Na ovaj način, Nemci su obezbedili sebi plasman u glavnu fazu, ali pošto su izgubili od Španije, u nju neće prenositi maksimalan broj bodova. Glavna faza, grupa 1, igra se u Beču, a za sada se zna da će se u nju sigurno plasiratai pored Nemačka i Španije još Hrvatska i Belorusija.