Skupo prodali kožu: BiH poražena od Portugala - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Skupo prodali kožu: BiH poražena od Portugala

Skupo prodali kožu: BiH poražena od Portugala

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pružila je još jednu više nego solidnu partiju u Trondhajmu, ali ni ovoga puta to nije bilo dovoljno za više od časnog poraza – nakon domaćina Norveške, bolja od izabranika Bilala Šumana bila je selekcija Portugala, 27:24 (12:11).  Presudio je petominutni period loše igre „Zmajeva“ sredinom drugog dela, tokom kojeg su Portugalci stekli, ispostaviće se, nedostižnu prednost.

PORTUGAL – BIH 27:24 (12:11)

PORTUGAL

Kintana 13 odb, Gomeš – Portelja 10, Feraz 3, Martins 2, Moreira, Silva 2, Salina, Borges 2, Brankinjo 1, Kalvakanti 2, Area 3, Gomeš, Antunješ 1, Frade, Magaljaeš 1

BOSNA I HERCEGOVINA

Burić 5 odb, Grahovac 10 odb, 1 gol – Ovčina 2, Perić 1, S. Burić 1, Panić 3, Mandić, Haseljić 2, Terzić 1, Toromanović, Karačić 1, Prce 5, Vranješ 4, Malinović 2, Predragović, Vegar 1

SEMAFOR: 1:0, 4:4, 7:4, 8:5, 10:7, 10:10, 12:10, 12:14, 15:14, 15:16, 20:16, 22:17, 24:19, 26:24,

Posle početne igre gol za gol, Portugal je materijalizovao nekoliko odbrana odličnog Kintane u nizu i prvi stekao opipljivu prednost – 7:4. Bez većih problema su je održavali dok umesto Burića među stative nije stao Nebojša Grahovac, koji je više od 20 minuta senzacionalno branio. „Zmajevi“ su to iskoristili najpre da poravnaju na 10:10, a potom i da, tokom 10-minutnog perioda bez gola Portugalaca računajući finiš prvog i početak drugog poluvremena, preokrenu na 14:12. Imali su momci u žutim dresovima lepu priliku da tu prednost učine mnogo većom tokom perioda dominacije Grahovca, ali to nisu učinili u dobroj meri zahvaljujući tendecioznim sudijama, koje nisu dosudila dva više nego očigledna sedmercca u korist BiH.

Prvi put u nastavku, Portugalci su pogodili tek početkom 39. minuta, a onda se situacija ponovo okrenula u korist favorita, koji je na startu turnira šokirao moćne Francuze, drugi put za 12 meseci. Ključan je bio taj period loše igre u napadu 7 na 6 – serija grešaka omogućila je rivalu tri laka gola u nizu, 18:16 za Portugal. Nije pomogao ni tajm-aut Šumana, pošto se crni niz produžio za još dva gola, za maksimalnih 20:16. Usledio je interval igre gol za gol, da bi momci iz BiH uhvatili poslednji voz da zaprete, smanjili na 26:24, ali vremena i kvaliteta za novi preokret nije bilo.

Selekciji Bosne i Hercegovine preostaje još jedan duel na, za njih istorijskom Evropskom prvenstvu, i to protiv ekipe Francuske koja će igrati pod imperativom pobede.