Zlato Rusiji, bronza Norveškoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKina 2009 Zlato Rusiji, bronza Norveškoj!

Zlato Rusiji, bronza Norveškoj!

Rukometašice Rusije okitile su se zlatnom medaljom pobedivši u finalu reprezentaciju Francuske rezultatom 25:22 (14:11) i time su odbranile naslov šampiona sveta. Najefikasnija kod Ruskinja bila je Dmitrieva sa 8 golova, dok je kod Francuske Signate postigla 8 golova.

sp kina rus goldFrancuskinje su se dobro držale do polovine prvog poluvremena i imale nerešen rezultat 6:6. Ali ubrzo Ruskinje pojacavaju odbranu i prednost prelazi na njihovu stranu, ali ne više od dva razlike. Upornijom igrom u napadu, ruska reprezentacija na odmor odlazi sa rezultatom 14:11.

U nastavku, boljom 5-1 odbranom, "Trikolorke" dolaze na svega gol zaostatka 15:14, ali kada su u više navrata imale priliku da preokrenu rezultat, one su loptu ili bacale u aut ili poklanjale protivniku. Taj poklon Ruskinje su srdacno iskoristile i ponovo se odlepile. Za šest minuta efektivne igre, Rusija je stekla prednost od 19:15. Francuska se nije predavala i uspela je opet da se rezultatski približi. Ali opet se javio problem kada su trebale da izjednace rezultat i pored toga što su imale igraca više to nisu uspele. Svaku grešku protivnica, Ruskinje su kažnjavale efikasnim polukontrama. Koliko god da su se Francuskinje trudile, nisu uspele da smanje prednost Rusije. "Zbornaja" je sasvim zasluženo slavila rezultatom 25:22 i revanširala im se za poraz u prethodnoj fazi ovog Svetskog Prvenstva.

RUSIJA: Sedoykina 11 odbrana, Postnova 3, Turey 3/1, Dmitrieva 8/2, Levina 3, Andryushina 2, Muravyeva 1, Khmyarova 2, Dronina 1.

Sedmerci: 7/3.
Iskljucenja: 10 minuta.

FRANCUSKA: Leynaud 6 odbrana, Darleux 4 odbrane, Pineau 6, Dembele 4, Limal 2, Piejos 2, Signate 8.

Sedmerci: 0/0.
Iskljucenja: 6 minuta.

Bronzane Norvežanke!

Reprezentativke Norveške osvojile su bronzanu medalju, pobedivši reprezentaciju Španije rezultatom 31:26 (15:9). Najefikasnija kod Norveške bila je Frafjord sa 7 golova, a Lunde-Haraldsen je odbranila 11 lopti. Kod Španije, po 5 golova su postigle Alberto, Mangue i Aguilar.

sp kina norveska bronzaŠpanski tim je dobro poceo susret, poveo sa 2:3, potom i sa 3:4, ali su od tog momenta popustile i u odbrani u napadu i dopustile hitrim Norvežankama da preokrenu rezultat u svoju korist 9:4, u 17 minutu. Sjajne Herrem i Frafjord su pravile dosta problema odbrani Španije, koja se našla u još vecem rezultatskom zaostatku. Na isteku prvog poluvremena, Norveška je imala prednost od 15:9.

I u drugom poluvremenu su Skandinavke nastavile u svom ritmu, postizale su golove u serijama, a solidna na golu bila je i Lunde-Haraldsen. Španija je konstantno bila u zaostatku od cetiri do pet golova i nikako nisu uspevale da pronadu nacin da zaustave, pre svega, odlicnu Frafjord na liniji. Veliki broj iskljucenja pokazuje da se igralo dosta cvrsto, a u ovom slucaju mnogo bolje su se snašle Norvežanke i zasluženo osvojile medalju u Kini.

NORVEŠKA: Lunde-Haraldsen 11 odbrana, Loke 2, Lunde-Borgersen 6, Stange 1, Herrem 6, Nostvold 3, Breivang 1, Johansen 1, Riegelhuth 4/2.

Sedmerci: 3/2.
Iskljucenja: 14 minuta.

ŠPANIJA: Ciobanu 6 odbrana, Gonzalez 6 odbrana, Barno 1, Martin 3, Alberto 5/3, Mangue 5/3, Pinedo 1, Cuadrado 1, Aguilar 5, Fernadez M. 3, Oncina 2.