Barsina rapsodija u Parizu, Vespremova pobeda za strepnju pred revanš - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Barsina rapsodija u Parizu, Vespremova pobeda za strepnju pred revanš

Barsina rapsodija u Parizu, Vespremova pobeda za strepnju pred revanš

Pobedom Vesprema nad Olborgom 32:31 (12:17), i Barsinim poluvremenom za udžbenike u Parizu 22:30 (14:11), stavljena je tačka na prve mečeve četvrtfinala EHF Lige šampiona. Revanš dueli na programu su za sedam dana.

Teško da bi iko iz Vesprema prihvatio minimalnu pobedu pre početka meča, ali iz redova mađarskog šampiona njome mogu biti prezadovoljni s obzirom na tok igre. Vodio je Olborg čitavim tokom meča, imao i 13:19 početkom drugog poluvremena, ali je Vesprem u finišu uspeo da granitnom odbranom dođe do egala, a onda i do pobede, i to prvim vođstvom na meču.

Omar Jahija je ukrao loptu pet sekundi pre kraja i pogodio, ne u poslednjoj sekundi već u poslednjoj desetinki 60. minuta. Sudije su tek nakon provere utvrdile da je pobedonosni gol validan.

Nedim Remili je šest puta zatresao mrežu danskog vicešampiona. Bjarki Mar Elison i Mikita Vailupau su bili precizni po pet puta, dok je Ludovik Fabregas dao četiri pogotka. Domaći golmani su imali 10 odbrana, Španac Rodrigo Korales sedam, a Majk Jensen tri. Srpski reprezentativac Dragan Pešmalbek je postigao dva pogotka iz isto toliko pokušaja.

Kod gostiju čak četvorica su postigla po četiri pogotka – Aleks VlahRene AntonsenTomas Arnoldsen i Mads Hokser Handgerd. Legendarni Niklas Landin Jakobsen nije imao dan, samo sedam intervencija za jednog od najboljih golmana u ovom veku.

Spektakularnom igrom u drugom poluvremenu, Barselona je snažno zakoračila ka Kelnu. Pari Sen Žermen je bio bolji tim u prvom poluvremenu, mirisalo je na neizvestan dvomeč, ali se katalonska mašina zahuktala punom parom u nastavku.

Levoruki Francuzi Mem i Ričardson su zaigrali kao u transu, razbranio se De Vargas, pa je od 40. minuta krenula potpuna rapsodija gostiju, čija je prednost rasla dostigla plus šest.

Trgao se tim Raula Gonzalesa, smanjio na 22:25, ali je Barsa silovito finiširala serijom 5:0.

Dika Mem je dao sedam golova, jedan više od  zemljaka Melvina Ričardsona, dok je šest puta pogodio i portugalski pivotmen Luiš FradePerez de Vargas je imao 10 intervencija, odnosno 50 odsto odbrana. Nije imao dan Danac Emil Nilsen koji je zaustavio samo jedan udarac iz 12 pokušaja. Sjajnu rolu imao je supertalentovani Petar Cikuša koji je dao četiri pogotka.

Kod Parižana, dok je Andreas Palička branio sjajno, skidao zicere i sedmerce, imali su vođstvo. Čim je Šveđanin stao, nastali su problemi. Napad je bio jalov. Poljski pivotmen Kamil Sipžak je postigao sedam golova za domaćina, a Norvežanin Kent Tonesen i Španac Feran Sole po četiri. Palička je zaustavio 12 udaraca gostima. Nikola Karabatić i Eloim Prandi nisu se upisali u listu strelaca.

LIGA ŠAMPIONA – ČETVRTFINALE (PRVI MEČEVI)