Druga pobeda Celja u Strugi - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Druga pobeda Celja u Strugi

Druga pobeda Celja u Strugi

Stefan Branežac

Poslednju utakmicu drugog dana na turniru u Strugi odigrali su Celje i Tuluz. U uzbudljivoj utakmici, punoj prekoreta, slavila je ekipa iz Slovenije rezultatom 31:29 (13:14).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO –  TULUZ 31:29 (13:14)

Teren ,,Ženska plaža“

RK CELJE PL: Vujović 2, Jurečič 2, Malus 2, Razgor, Ovniček 3, Marguc 1, Šarac 3, Grošelj 4, Nenadić, Pantjar, Ferlin 12 odbrana, Kodrin 1, Horzen 1, Makuc 4, Anić 8, Dušebaev

TULUZ: Idrisi 6 odbrana, Mongin 3, Žireadu, Delange 2, Przibilsk 3, Ruiz 3, Garsija 5, Žilbert, Labro, Sole 6, Bonefoi 7 odbrana, Jakobsen 2, Ilić 3, Olson 1, Bonilauri 1

SEMAFOR: 1:7 (6.) 5:7 (13.) 10:10 (25.) 13:14 (30.) 20:16 (43.) 31:29 (60.)

Prvo poluvreme susreta između Celja i Tuluza obeležile su dve velike serije obe ekipe. Startovali su izabranici Filipa Gardena silovito, Bonefoi je uspešno zaustavljao šuteve mlade ekipe iz Slovenije, nakon njegovih odbrana, francuski tim je istrčao nekoliko kontri za velikih 1:7 na isteku šestog minuta. Usledio je tajm-aut Branka Tamšea, koji je doneo željeni efekat, serijom 4:0 prišlo je Celje protivniku na -2. Nakon 13. minuta utakmice, na semaforu je stajalo 7:5 u korist Tuluza. Odgovorili su Sole i Ilić sa dva brza gola, kojima donose svom timu četiri gola prednosti.

Klemen Ferlin na golu slovenačke ekipe u tim trenucima sakupio je pet odbrana, zaigralo je Celje raznovrsno u fazi napada, ređali su se pogotci Grošelja, Marguca i Šarca, koji je svojoj ekipi doneo prvo izjednačenje na meču, pet minuta pre kraja prvog dela igre. Ovniček je ubrzo golom sa sedam metara doneo svom timu prvu prednost na susretu, da bi nakon toga usledila nova serija tima iz Francuske, uspešna realizacija Bonilauria i Delangera za novih +2. Do kraja poluvremena, Vujović je uspeo da smanji zaostatak svog tima, pa se na odmor otišlo rezultatom 14:13 u korist Tuluza.

Na startu drugog dela igre, imao je sastav iz Francuske minimalnu prednost, da bi Celje zahvaljujući golovima Grošelja došlo do preokreta i vođstva od četiri gola razlike. Uzeo je trener Tuluza tajm-aut, ali nije uspeo da promeni tok utakmice. Čuvali su stečenu prednost izabranici Branka Tamšea, sve što su uspeli igrači francuske ekipe da urade do kraja susreta, jeste da priđu protivniku na gol zaostatka. Domen Makuc sa četiri gola u poslednjih pet minuta susreta trasirao je put svom timu ka konačnom trijumfu, 31:29.

Celje je do pobede predvodio Anić sa osam pogodaka, dok su se četiri puta u listu strelaca upisali Makuc i Grošelj. U timu Filipa Gardena, desno krilo Sole šest puta je bio precizan, a kapiten Nemanja Ilić postigao je tri pogotka.