Euro 2022: Norveška, Nemačka i Portugal ubedljivi u gostima (Tabela nakon 2. kola) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Euro 2022: Norveška, Nemačka i Portugal ubedljivi u gostima (Tabela nakon 2. kola)

U pet nedeljnih mečeva 2. kola kvalifikacija za naredno Evropsko prvenstvo koje će se 2022. godine održati u Mađarskoj i Slovačkoj, jedini domaćin koji je ostvario pobedu je Rumunija, koja je bila bolja od Crne Gore. U četiri preostala duela, gostujuće selekcije su ubedljivo opravdale uloge favorita.

Do pre par godina, gostovanje u Litvaniji bilo bi veliki izazov za Portugalce, ali je u ovom trenutku reprezentacija sa Iberijskog poluostrva na takvom nivou da je za njih utakmica u Vilniusu rutinsko odrađivanje posla – 26:34 (14:18). Sa čak 13 različitih strelaca, selekcija Paola Pereire nije dozvolila Litvancima da im pokvare planove. Portugal je dobrim delom drugog poluvremena ima i dvocifrenu prednost.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Portela sa pet golova, jednim više od Gomeša, Alvareza i Saline. Na drugoj strani, najbolji je bio Urbonas sa pet.

Nemci su se mučili 30 minuta na gostovanju u Estoniji, ali su u nastavku ipak postavili stvari na svoje mesto i na kraju ubedljivo slavili – 23:35 (12:13).

Estonija je u finišu prvog dela uspela da smanji zaostatak sa minus pet na minus jedan, ali su „Panceri“ početkom nastavka prelomili meč serijom 7:1 i vođstvom od 13:20. Najbolji pojedinac utakmice bio je Julius Kun sa devet pogodaka iz 11 pokušaja, dok su se na drugoj strani istakli Tum i Varik sa po četiri gola.

Norveška je imala očekivano lak zadatak u Peskari protiv Italije. Skandinavci su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu kada su steklu dvocifrenu razliku, a na kraju su slavili sa ubedljivih 24:39 (7:17). Jendal i Guliksen su bili najefikasniji akteri utakmice sa po sedam golova, dok je Stefano Arćieri na drugoj strani bio precizniji od ostalih sa četiri pogotka.