Bolno prizemljenje: Španija deklasirala Makedoniju - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Bolno prizemljenje: Španija deklasirala Makedoniju

Bolno prizemljenje: Španija deklasirala Makedoniju

Nakon blistave prve faze u Zagrebu i prenosa tri boda u drugi krug, reprezentacija Makedonije je deklasirana od moćne Španije u prvom kolu druge faze 31:20 (15:6). Osvojivši četvrti bod, reprezentacija Đordija Ribere je  prestigla Balkance na tabeli i najavila paklenu borbu za polufinale u grupi u kojoj su konkurentne još Nemačka i Danska.

Sve čari igre koja je proslavila Raula Gonzalesa ovih dana u Zagrebu, nestale su već u prvim minutima nastupa u varaždinskoj areni. Ni pune tribine makedonskih navijača nisu pomogle „Falangama“ – Španija je za poluvreme samlela Makedonce i lišila rukometni auditorijum bilo kakve neizvesnosti.

MAKEDONIJA – ŠPANIJA 20-31 (6-15)

7m: Makedonija 4/4, Španija 2/3

Isk: Makedonija 2 min, Španija 6 min

MAKEDONIJA: Ristovski 7 odb, Mitrovski 12 odb – Manaskov 4, Velkovski 2, Stoilov 4, K. Lazarov 1, Pribak 1, Jonovski, Taleski 3, Mirkulovski, V. Markoski, Kuzmanovski 2, Georgievski 1, F. Lazarov, Popovski 2, Peševski

ŠPANIJA: De Vargas 18 odb, 1 gol, Korales – Gurbindo 6, Rivera 1, Entrerios 1, A. Dujšebaev 2, Sarmiento 2, Aginagalde 1, Kaneljas 1, Moros, Arinjo 2, Gvardiola 3, Sole 5, Balaguer 1, Figueras 5, D. Dujšebaev

SEMAFOR: 0:3, 1:6, 4:7, 5:15, 12:20, 14:27, 17:27

Igrač utakmice: Perez de Vargas

Da Borko Ristovski nije bio fenomenalan među stativama, Makedonija bi imala  zaostatak od najmanje 15 golova već u prvom poluvremenu. Španija je bila za tri klase bolji protivnik – granitnom 6-0 odbranom je potpuno uništila protivnički napad, koji nije imao ni glavu ni rep u prvih 30 minuta, dok je golove postizala pretežno iz kontra napada proizvedenih iz vrhunske defanzive.

Od samog početka utakmice, „Furija“ je demonstrirala silu, otvorila sa 3:0, a ubrzo došla do 6:1. Samo na trenutak su Makedonci zaustavili brodolom, uhvatili priključak (7:4), ali su finiš prvog dela odigrali, blago rečeno očajno. Nakon izlaska Kirila Lazarova zbog povrede zadnje lože sredinom prvog dela, sa bekovskom postavom Taleski – Pribak – Velkovski, tim je ostao potpuno bezidejan, nemoćan u napadu. Ono malo što je prošlo do šest metara, najčešće na levom krilu do Manaskova, branio je sjajni Perez de Vargas, a na drugoj strani terena, iz dubokog ofsajda, španska krila su iz minuta u minut podizala veliku prednost.

Ostavljen na milost i nemilost, Ristovski je uspeo nekoliko čistih kontri da odbrani, ali ni to nije bilo dovoljno izabranicima Raula Gonzalesa da uspostave kakvu-takvu ravnotežu.

-MAKEDONIJA BEZ FILIPA MIRKULOVSKOG

-MAKEDONIJA PRVI GOL IZ IGRE POSTIŽE U 15. MINUTU

-GRANITNA ZONA ŠPANACA PARALISALA PROTIVNIČKI NAPAD

-POVREDA KIRILA LAZAROVA SREDINOM PRVOG POLUVREMENA

-SERIJA ŠPANIJE 6:0 ZA DVOCIFRENU PREDNOST VEĆ U PRVOM DELU

-PEREZ DE VARGAS SPEKTAKULARAN U DRUGOM POLUVREMENU

Jasno je bilo i Raulu Gonzalesu da je kapitulacija u ovoj utakmici potpisana mnogo ranije nego što je iko mogao da pretpostavi, pa je odlučio da promeša karte u svom timu, i da priliku svim igračima. Za osam minuta u nastavku, njegovi momci su postigli isti broj golova koliko u čitavom prvom poluvremenu, ali u mnogo opuštenijoj atmosferi na terenu. Španija je „olabavila“ u odbrani, dok  u napadu inspiracije nije manjkalo. U tom laganijem ritmu, Makedonci bi uspeli da smanje razliku i ublaže poraz, da na golu nije čuda pravio Perez de Vargas.