Červar zna gde je problem: Slabo trčimo! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Červar zna gde je problem: Slabo trčimo!

Červar zna gde je problem: Slabo trčimo!

Nije bilo lako Lini Červaru na kraju meča sa Belorusima 25:23. Preživeo je poslednje trenutke sa pitanjem „da li je ovo kraj priče o medalji“, ali je ipak na kraju njegov tim sprečio sjajne Beloruse u nameri da dođu do boda i pobede. Čini se, da se igralo još pet minuta, tim Jurija Ševcova, odneo bi bodove iz Arene Zagreb.

• Bila je teška utakmica. Apsolutno smo zaslužili pobedu, nebitno što je tesno završilo. Moram da pohvalim odličnu igru Belorusa. Imaju tim budućnosti, mladu ekipu – pohvalio je Červar protivnika koji je ostavio domaćina na samo 10 golova u drugom poluvremenu, a onda poentirao:
  • Naša odbrana je bila mnogo bolja i čvršća u odnosu na utakmicu sa Švedskom. Odbrana je pobedila utakmicu. Vodili smo celu utakmicu, bilo je u nekoliko navrata šanse da se odlepimo. To nismo iskoristili.

Červar je apostrofirao šta je bilo loše…

• Teško je igrati protiv ekipe koja je ovako visoka u sredini. I ostale reprezentacije su imale problema sa njima. Slabo smo trčali nazad, gde su nas presirali brzim centrom i zato smo primili nekoliko lakih golova. U važnim trenucima njihov golman je vrlo dobro reagovao iz izglednih pozicija. Golman je bio glavni razlog što je utakmica došla u pitanje u završnici, ali kako sam rekao, apsolutno zaslužena pobeda. Moramo se vraćati brže.

Norveška je, po mišljenju hrvatskog selektora, favorit…

• Igramo bez najboljeg igrača na svetu. Imamo bekove koji ne igraju u svojim klubovima. Borimo se sa onim što imamo. Moramo igrati jaču zonu. Moramo da trčimo. Norvežani su favoriti, to je jasno. Vicešampioni sveta su, videćemo.