Grupa D: Španci razmontirali Čehe, Danska slomila Mađarsku u nastavku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Grupa D: Španci razmontirali Čehe, Danska slomila Mađarsku u nastavku

Grupa D: Španci razmontirali Čehe, Danska slomila Mađarsku u nastavku

Očekivani su bili ishodi mečeva prvog kola Grupe D – Španija je surovo porazila Češku sa 32:15 (16:9), dok je Danska bila bolja od Mađarske 32:25 (14:12).

Španija je ponizila Češku u Varaždinu pred 3.780 gledalaca, naročito u drugom poluvremenu u kojem su se Česi pošteno obrukali. Entrerios, Rivera i Feran su bili najefikasniji sa po pet golova, dok je na drugoj strani isto toliko postigao Kasparek. Osim njega, jedini Češki igrač koji je postigao više od jednog gola bio je Ždrahala (3).

U drugom meču, Danska se samo u prvom poluvremenu mučila sa solidnim Mađarima, da bi se sredinom drugog poluvremena odvojila na plus pet. Izabranici Nikolaja Jakobsena su dodali gas do daske u samom finišu i stekli plus 10, da bi Mađari u poslednja dva minuta uspeli malo da ublaže poraz – 32:25 (14:12). Rasmus Lauge je bio najefikasniji sa sedam golova, jednim više od Mikela Hansena, dok je na drugoj strani Mate Lekai bio najbolji sa pet golova.