Poraz Srbije na startu drugog kruga: Jedno poluvreme malo za Norvežane - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Poraz Srbije na startu drugog kruga: Jedno poluvreme malo za Norvežane

Poraz Srbije na startu drugog kruga: Jedno poluvreme malo za Norvežane

U prvom meču druge faze 13. Evropskog šammpionata u Hrvatskoj, a u okviru prvog kola Grupe I koja se igra u zagrebačkoj Areni, reprezentacija Norveške je očekivano savladala Srbiju rezultatom 32:27 (17:17).

„Orlovi“ su se odlično držali u prvom poluvremenu, ali su nakon početnog vođstva u nastavku drastično popustili i dozvolili Norvežanima da se ekspresno odlepe na plus pet, a svetski vicešampioni to nisu ispustili.

Drugi meč prvog kola ove faze igraju Hrvtaska i Belorusija (20.30). Srbija je bez bodova, a Norveška sa četiri očekuje dvoboj s domaćinom za četiri dana.

SRBIJA – NORVEŠKA 27:32 (17:17)

7m: Srbija 3/3, Norveška 3/3

Isk: Srbija 8 min, Norveška 6 min

SRBIJA

Cupara 16 odb, Ivanišević – Šešum 5, Vujić, Đukić 4, Beljanksi 5, Nenadić 4, Radivojević, Marković 1, Đorđić, Ilić 2, Crnoglavac, Jovanović 2, Zelenović 3, Marsenić 1, Obradović

NORVEŠKA

Bergerud 13 odb, Kristensen – Sagosen 8, Mirhol 3, Jakobsen, Tonesen 3, Jondal 4, Bjernsen 8, Gulerud 1, Soreim, Johanesen 1, O’Saliven 3, Tangen, Rajnkind 1, Rod, Hansen

Semafor: 3:3, 7:6, 8:7, 8:10, 9:12, 11:14, 16:15, 18:17, 18:22, 19:24, 22:25, 23:28, 24:31

Igrač utakmice: Kristijan Bjernsen

Sam početak je više ličio na trening utakmicu nego na borbu za bodove u četvrtfinalnoj grupi Evropskog prvenstva. Odbrane praktično nisu postojale, pa je u uvodnih 10 minuta viđeno čak 17 golova. Timovi su se više puta smenjivali u vođstvu, a Norvežani su prvi uspeli da steknu osetniju prednost – nakon nekoliko tehničkih grešaka u srpskom napadu, raspoloženi bekovi Sagosen i O’Saliven poveli su svoj tim do 12:9.

Međutim, „Orlovi“ su povukli ručnu na vreme, Cupara je odbranio dva zicera,  mladi Milan Jovanović (najmlađi igrač prvenstva) je ponovo imao briljantnu rolu u napadu, sjajni Darko Đukić je, nakon gola Nenadića ukrao loptu Norvežanima loptu na centru i sam realizovao kontru, a nešto kasnije majstorski pogodio iz mrtvog ugla za prednost – 17:16, pre nego što se Jondal potrudio da drugo poluvreme krene od nule.

-17 GOLOVA U UVODNIH 10 MINUTA

-MLADE SNAGE DONOSE SRBIJI PREOKRET – CUPARA, JOVANOVIĆ I ĐUKIĆ

-SERIJA NORVEŠKE 6:0 NA STARTU DRUGOG POLUVREMENA

-STEFAN VUJIĆ PROVEO ČITAV MEČ NA KLUPI

-SRBIJA PRIMILA 32 GOLA UZ ČAK 16 ODBRANA ODLIČNOG CUPARE

Na samom početku nastavka srpski bekovi su razbranili Bergeruda, pa je norveški golman inicirao seriju Skandinaca od 5:0 za vođstvo 22:18. Simptomatično, izabranici Jovice Cvetkovića su u drugo poluvreme, kao i u sve tri prethodne utakmice, ušli potpuno spustivši odbrambeni gard. Ostavljen na cedilu, Cupara je uspeo koliko-toliko da spreči kanonadu svog gola, pa je u 40. minutu na semaforu pisalo „samo“ 24:19.

Prošao je brzo taj redovni crni period u igri Srbije, ali je šteta već bila načinjena. U dva navrata je zaostatak smanjen na minus tri, ali više se nije moglo. Cvetković je prvi put na šampionatu pružio priliku Crnoglavcu, ušao je i Đorđić nakon 48 minuta provedenih na klupi, ali ništa se nije promenilo u korist Srbije.

Pitanje pobednika rešeno je u 51. minutu kada je nadahnuti Bjernsen pogodio za maksimalnih 31:24, pa su oba tima spustila ritam, bez većih uzbuđenja do poslednjeg zvuka sirene.