Srbija lak zalogaj za Francuze - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Srbija lak zalogaj za Francuze

Srbija lak zalogaj za Francuze

5 komentari

Još jednom srpska reprezentacija nije uspela da ugrozi očekivanu pobedu svetskih šampiona – Francuska je rutinski opravdala ulogu favorita, osvojila osmi bod i stekla vrlo povoljnu poziciju pred poslednje kolo druge faze. Čak iako ostali rezultati ne budu odgovarali „Trikolorima“, biće im dovoljno da izgube sa manje od devet razlike od Hrvatske kako bi se plasirali u polufinale.

Petu pobedu u isto toliko utakmica na Evropskom prvenstvu, momci Didijea Dinara obezbedili su već u prvom poluvremenu, koje su dobili sa 39:30 (19:12).

SRBIJA – FRANCUSKA 30:39 (12:19)

7m: Srbija 1/1, Francuska 2/4

Isk: Srbija 8 min, Francuska 4 min

SRBIJA

Cupara 5 odb, Ivanišević 7 odb – Šešum 1, Vujić, Đukić 1, Beljanski 4, Nenadić 6, Radivojević 1, Đorđić, N. Ilić 4, Crnoglavac, Jovanović 4, Zelenović 7, Marsenić, Stevanović, Obradović 2

FRANCUSKA

Žerar 4 odb, 1 gol, Dimulan 8 – Remili 3, Lagard 1, Mem 2, N. Karabatić 4, Mae 4, Abalo 2, Soreindo, Gigu, L. Karabatć 7, Kler 1, Dipanda 3, Port 2, Turna 2, Košeto 7

SEMAFOR: 1:0, 2:4, 6:4, 7:10, 10:17, 13:21, 17:25, 22:29, 27:37

Igrač utakmice: Luka Karabatić

Utakmica je počela prilično neočekivano – isključenjem Luke Karabatića posle prvog starta u 20-oj sekundi, a potom i direktnim crvenim kartonom za Marsenića u prvom napadu Francuza, zbog neopreznog starta u predelu glave Valentana Porta.

Sjajnih pet minuta srpske odbrane prouzrokovalo je niz kontra napada i seriju 4:0, kojom su izabranici Jovice Cvetkovića od 2:4 stigli do 6:4. Međutim, autsajderi u ovom meču nisu imali nikakvih rešenja u igri 6 na 6 protiv odlične francuske 6-0 zone, tako da se situacija vrlo brzo promenila. „Eksperti“ su ekspresno uzvratili i preokrenuli na 10:7.

Ta trenutak su „Orlovi“ zaustavili sunovrat, ali nakon dvostrukog isključenja (Obradović, Nenadić), Francuska kreće da pravi veliku razliku, koja u 28. minutu doseže do tada maksimalnih 17:10.

-LUKA KARABATIĆ ISKLJUČENJE U 20. SEKUNDI, MARSENIĆ CRVENI KARTON U DRUGOM MINUTU

-NENADIĆ POČINJE NA LEVOM KRILU, SERIJA KONTRI SRBIJE ZA PREDNOST 6:4

-FRANCUSKA SA DVA IGRAČA VIŠE KREĆE U SERIJU 5:0 ZA 17:10

-BLISTAVO IZDANJE TIBORA IVANIŠEVIĆA U NASTAVKU NEDOVOLJNO ZA REZULTATSKU NEIZVESNOST

-SRBIJA NE USPEVA DA SPUSTI ISPOD – 7 U NASTAVKU

U drugom poluvremenu pravu priliku konačno dobija i Tibor Ivanišević. Iskoristio ju je u potpunosti, a fenomenalnim odbranama u nizu je više puta zaradio i aplauz na otvorenoj sceni od malobrojne publike u zagrebačkoj areni. Međutim, to nije bilo ni blizu dovoljnog da Srbija uhvati kakav-takav priključak i učini meč neizvesnijim. Kako se i moglo pretpostaviti, borba je poprimila primese revijalnog karaktera, spuštenih gardova u odbrani i lakih golova na obe strane.

Ni u takvoj igri, Srbija nije uspela ni u jednom trenutku da spusti razliku ispod sedam golova. „Orlovima“ preostaje još utakmica sa Belorusijom, u kojoj bi eventualnom pobedom mogli do 10-og mesta.