Poraz za kraj: Francuska preko Srbije do polufinala - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2016 Poraz za kraj: Francuska preko Srbije do polufinala

Poraz za kraj: Francuska preko Srbije do polufinala

Poznat je i poslednji polufinalista na Evropskom šampionatu za žene u Švedskoj, To je reprezentacija Francuske, koja je u poslednjem kolu četvrtfinalne grupe ostvarila neophodnu pobedu nad Srbijom 28:21 (15:12), i tako obezbedila polufinalni okršaj sa braniocem titule Norveškom.

U drugom polufinalu sastaće se Holandija i Danska. Srbija takmičenje završava na devetom mestu.

Srbija je meču sa Francuskom pristupila bez rezultatskog imperativa, dok su izabranice Oliviea Krumbolca morale da slave kako bi se domogle završnice, pošto je ranije Nemačka savladala Švedsku, i nadala se iznenađenju Srpkinja.

FRANCUSKA – SRBIJA  28:21 (15:12)

Isključenja: Francuska 6, Srbija 6 min.

7m: Francuska 3/4, Srbija 3/6

FRANCUSKA

Gloze, Lejno –  Kolčinski 1, Ajglon 6, Pino, Landr, Zadi 2, Uet 3, Dembele 3, Flipe 2, Horaček, Edvidž 1, Nze Minko 6,  Gnabuju 1, Niombla 1, Lakraber 2

SRBIJA

Risović, Čolić, Kolundžić – Radosavljević, Krpež Šlezak, Trifunović, Kovačević, Janjušević, Georgijev 1, Pop-Lazić 5, Obradović, Nikolić 3, Stoiljković 6, Liščević 3, Petrović 1, Dmitrović 2

Delovalo je da će pitanje pobednika brzo biti rešeno, nakon startne serije Ayglon i Nze Minko, koje su postigle prvih osam golova za svoj tim, i kreiralo vođstvo od 8:3.

Oslabljene neigranjem Risović, Lavko i Krpež Šlezak, rukometašice Srbije se nisu snašle na startu, ali je ulazak golmana Nine Kolundžić promenio tok prvog poluvremena. Sa par intervencija je pomogla odbrani da se konsoliduje, Francuskinje su počele da greše, pa je Srbija serijom 6:0 došla do egala u 20. minutu – 11:11.

To je obradovalo i nemačke rukometašice, koje su sa tribina posmatrale meč i nadale se pobedi Srbije. Ipak, u poslednjoj trećini prvog dela, devojke Dragice Đurić su napravile ogroman broj tehničkih grešaka u napadu, što su Olimpijske vicešampionke iskoristile da se ponovo odvoje – 15:12 na poluvremenu.

Dobrom odbranom, Srbija se početkom nastavka vratila na gol zaostatka (19:18), ali su promašeni sedmerci Georgijev i Dmitrović pomogli Francuskinjama da brzo vrati opipljiviju prednost – 22:18 u 45. minutu.

Time je iščezla i poslednja nada Srpkinja – u nastavku nisu uspele da smanji razliku na ispod tri gola, a pogodak Niombla za 25:20 u 55. minutu otklonio je i poslednju dilemu.