PALA DANSKA: Srbija sa dva boda u glavnoj rundi - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2018 - žene PALA DANSKA: Srbija sa dva boda u glavnoj rundi

PALA DANSKA: Srbija sa dva boda u glavnoj rundi

Zorica Radojkovic

Reprezentacija Srbije savladala je selekciju Danske 30-25(17:13) u trećem kolu grupe A u Nantu i sa dva boda nastavlja takmičenje u glavnoj fazi takmičenja, gde će joj prvi protivnik biti selekcija Rusije u subotu osmog decembra.

SRBIJA – DANSKA 30-25(17:13)
Dvorana u Nantu
Gledalaca – 1.500

SRBIJA: Radosavljević, Krpež Šlezak 7, Lekić 7, Števin, Lavko 4, Kovačević, Nikolić, Radojević T, Pop Lazić 3, Radojević D 1, Vukajlović, Tomašević, Stoiljković 4, Cvijić 2, Čolić, Dmitrović
DANSKA: Toft, Reinhart, Pedersen 1, Iversen, Hansen 3, Voler 2, Heindal 1, Haugsted, Grigel, Ofendal, Nilsen 3, Tranborg 2, Jorgensen 3, Jensen 7, Dornonvil, Hojlund 1
SEMAFOR: 5:2 (7.) 7:6 (10.) 9:8 (14.) 12:8 (18.) 14:10 (22.) 17:12 (25.) 21:14 (38.) 24:15 (43.) 27:21 (54.)

Odlično prvo poluvreme odigrale su devojke u srpskim dresovima. Odbrana je funkcionisala na visokom nivou u prvih 10 minuta, a raznovrsan napad doneo je rvo osetnije vođstvo u sedmom minutu, kada je Krpež Šlezak pogodila za 5:2. Uspele su Dankinje da se podignu, pre svega, u napadu, i preko Jensen dođu na 7:6, ali su Lekić, Krpež Šlezak, uz raspoloženu Slađanu Pop Lazić brzo doneli vođstvo od četiri gola (12:8) i u 22. minutu naterali dansku klupu da uzme tajm-aut (15:11). Povisila je Pop Lazić na maksimalnih +5 tri minuta kasnije (17:12), da bi kraj poluvremena protekao u greškama sa obe strane, koje su ostavile Srbiju na 17:13 na odmoru.

Tamo gde su stale, sa odličnom odbranom, raspoloženom Katarinom Tomašević na golu i sjajno organizovanim napadom od strane Andree Lekić, nastavile su Srpkinje u drugom poluvremenu. Već u 41. minutu danski selektor Klavs Brun Jorgensen shvatio je da je u problemu s obzirom da je njegov tim bio na -8 (22:14). Dva minuta kasnije, na semaforu je stajalo 24:15.

Nisu se, međutim, predale Dankinje. Par vezanih golova doveli su ih na 26:21 u 52. minutu. Zatražio je selektor Obradović tajm-aut dva minutta kasnije pri +6 (27:21) kako bi Srpkinje hladne glave ušle u samu završnicu.