EP za kadetkinje: Nemice pretrčale Makedonke! - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva EP za kadetkinje: Nemice pretrčale Makedonke!

EP za kadetkinje: Nemice pretrčale Makedonke!

Agonija rukometašica Makedonije se i dalje nastavlja . Ovoga puta , u igračkom i taktičkom smislu , su ih nadvisile reprezentativke Nemačke , koje su slavile rezultatom 35:17 (13:9) . Razigranu nemačku selekciju su predvodile Kaja Diel i Katrin Prem sa po 5 postignutih golova . Dok su se kod Makedonije istakle Ristovska sa 6 golova i Murgovska sa 4 gola.

Prvo poluvreme , kao i čitav meč , je proteklo u znaku Nemica . Sem 2:2 u 5 minutu i 5:5 u 15 minutu , Makedonija nije imala čime da se pohvali na ovom susretu . Nemice su dobro zatvarale svaki prilaz golu , a kontranapadom su uglavnom rešavale sve probleme u ovoj utakmici . U ovom delu meča , ni pet iskorišćenih penala nisu pomogli Makedonkama da uhvate rezultatski priključak , pa su Nemice na odmor otišle sa rezultatom 13:9 .

U drugom poluvremenu se makedonska ekipa provela kao bosa po trnju . Svaku grešku u napadu Makedonije , Nemice su rešavale kontrom preko Kaje Diel ili pozicionim napadom preko Katrine Prem .  Napad je bilo glavno oružje nemačkog sastava , pa su golmani Antik i Zikovska na golu Makedonije bile ostavljene na ukupno 8 odbrana , što je veoma malo za ovakvog protivnika kakva je Nemačka . Konačan rezultat u korist Nemica 35:17 .

NEMAČKA-MAKEDONIJA 35:17 (13:9)

Hala Čair , Niš

NEMAČKA : Veit , Gergeč 4 odbrane , Luvers 2 odbrane , Mazuco 3 , Hubinger 2 , Lokefeld 5 , Berger 2 , Petersen 3 , Stonavski 4 , Prem 5 , Ot 2 , Josefiak , Minevskaja 4 , Diel 5 .

Sedmerci : 3/3  Isključenja : 6 minuta

MAKEDONIJA : Antik 4 odbrane , Zikovska 4 odbrane, Sazdovska , Jovanoska 2 , Gjorgjevska , Jakovleska 1 , Delioska 1 , Bozinovska , Nikolovska , Srnjakova 2 , Janeska 1 , Nikolik , Ristovska 6 , Murgovska 4 .

Sedmerci : 7/6  Isključenja :6 minuta

ARNOLD MANZ , trener Nemačke

“Uspeli smo da ostanemo fokusirani čitav meč , pošto se Makedonija dobro pokazala u meču sa Srbijom . Pobeda nije dolazila u pitanje ni u jednom momentu i sada nam predstoji borba za 9 mesto . Trudićemo se da budemo što bolji u Vrnjačkoj Banji”.

KATRIN PREM , rukometašica Nemačke

“Na početku smo igrale teško , ali smo u nastavku uspele da ubrzamo ritam i igru . Iskoristile smo sve šanse i osvojile važne bodove”.

NIKOLCE KOSTOVSKI , selektor Makedonije

“Nemačka je bila bolji tim i sasvim zasluženo je pobedila u ovoj utakmici . Mi i dalje igramo loše i pravimo mnogo grešaka”.