EP za kadetkinje: Srpkinje se pobedom oprostile od Niša! - Balkan-Handball.com
Naslovna Arhiva EP za kadetkinje: Srpkinje se pobedom oprostile od Niša!

EP za kadetkinje: Srpkinje se pobedom oprostile od Niša!

Rukometašice Srbije u četvrtak napuštaju Niš i kreću put Vrnjačke Banje u kojoj će nastaviti borbu za 9 mesto . Skor našeg tima u dosadašnjem takmičenju je : 1 poraz , 1 remi i 3 pobede . Na oproštaju od niške publike , Srbija je zabeležila ubedljivu pobedu nad Litvanijom 37:27 (15:17) . Najefikasnije kod domaćeg tima su Obradović sa 12 golova i Tomanić sa 6 golova , dok su kod Litvanki najbolje bile Vaiciulaite sa 7 golova i Kavaliauskaite sa 5 golova .

Obe ekipe su se u prvom poluvremenu smenjivale u vođstvu koje nije prelazilo 3 gola razlike . Srbija se više oslanjala na šuteve sa bekovskih pozicija , dok su Litvanke više pokušavale preko solo prodora i šuteva sa 6 metara . Međutim , naše devojke su forsirale gornji desni ugao protivničkog gola , a kada je selektorka Litvanije uvela rezervnog golmana , igra Litvanije u odbrani je počela da napreduje . Ali Obradović je svojim golovima održavala rezultatsku neizvesnost . Onda na samom kraju susreta , naše rukometašice bivaju nesmotrene u odbrani i dobijaju po dva puta 2 minuta , što litvanske rukometašice koriste i odlaze na odmor sa prednošću od 15:17 .

Ali se u igri Litvanije ponavlja ista priča . Nakon sjajnog prvog poluvremena u nastavku utakmice izgube i fizičku i mentalnu snagu i dozvoljavaju protivniku da se vrati u meč . Tako je bilo i protiv Srbije . Iako su gubile na poluvremenu , naše devojke su polako pojačavale ritam igre u nastavku susreta , što Litvanija nije uspela da isprati . Golmani Litvanije su u potpunosti zakazali , pa im je odbrana bila izuzetno slaba , što su naše devojke obilato koristile šutevima sa bekovskih pozicija . Napad protivnika je delovao konfuznije sa mnoštvo tehničkih grešaka , pa i ubedljiv poraz od 10 golova razlike i ne treba da iznenađuje .

SRBIJA-LITVANIJA 37:27 (15:17)

Hala Čair , Niš

SRBIJA : Јeremić 10 odbrana , Risović 5 odbrana , Prijović 1 , Мatić 1 , Lukić 2 , Тomanić 6 , Мitrović 6 , Ribičić 1 , Оbradović 12 , Lapčević 2 , Georgijev 1 , Vasić 1, Filipović 4 , Blanuša .

Sedmerci : 5/4  Isključenja : 8 minuta

LITVANIJA : Taraskeviciute , Urbonaite 4 odbrane , Bagdonaite 1 , Kavaliauskaite 5 , Sipaviciute 1 , Sirekajte , Vaiciulaite 7 , Leonaviciute 1 , Kudojte 2 , Burniskajte 2 , Norkute 3 , Mikalonite 4 .

Sedmerci : 3/3  Isključenja : 8 minuta

ZLATKO ČAUŠEVIĆ , selektor Srbije

„Analizom igre Litvanije smo uvideli da mnogo lošije igraju drugo poluvreme , pa je i naš plan bio da u nastavku dodamo gas . Još jedna radost zbog pobede , ali i tuga zbog početkog poraza od Španije . Može se dogoditi da pobedimo sve u Vrnjačkoj Banji i budemo na 9 mestu sa jednim porazom“.

MARIJA OBRADOVIĆ , rukometašica Srbije

„Pobeda je utoliko draža , zato što smo uspeli da nadoknadimo minus sa poluvremena . U svalčionici smo se dogovorile da damo sve od sebe u nastavku i to je urodilo plodom“.

EGLE PUPSIENE , trener Litavnije

„Čestitke Srbiji na pobedi , jako je teško igrati protiv njih na domaćem terenu . Načinile smo veliki broj grešaka u nastavku i to nas je koštalo poraza“.

DIJANA SATKAUSKAITE , rukometašica Litvanije

„Igrale smo odlično u prvom poluvremenu , ali smo zato u nastavku odigrale izuzetno loše . Načinile smo nedopustive greške i to nas je odvelo u poraz“.