"Amazonke" pregazile Lepenicu - Debitovala Kaća Tomašević - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 "Amazonke" pregazile Lepenicu – Debitovala Kaća Tomašević

"Amazonke" pregazile Lepenicu – Debitovala Kaća Tomašević

Ništa se više nije ni očekivalo od duela srpskih šampionki, rukometašica Zaječara sa kragujevačkim Radničkim Lepenicom 38:14 (18:7), iako su Kragujevčanke pre par nedelja napravile senzaciju, savladavši Jagodinu u gostima. Od samog starta, tim Dragana Markova, za koji je debitovala reprezentativna golmanka, Katarina Tomašević, nametnuo je svoj ritam dobre odbrane i efikasne kontre. Razlika je rasla iz minuta u minut, do velikih +24. Na kraju, Bartošić i Nikolić su završile sa po pet golova, dok je na drugoj strani, Žiga postigla isto toliko.

Hala: SRC Kraljevica, gledalaca: 1100

sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić (Leskovac), delegat: Petar Dunjić (Kruševac)

UČINAK EKIPA:

RK ZAJEČAR: Matić 2, Pavić 5, Peraica 3, Bartošić 5, Erić, Stoiljković 4, Pislaru, Vrdoljak 1, Vučković 4, Nikolić 5, Georgijev 1, Nišavić, Pop-Lazić 3, Milanović 3, Tomašević, Gonzales 2.
sedmerci: 2/0, isključenja: 12 minuta

RK RADNIČKI LEPENICA: Ćosić, Pokrajac 1, Žiga 5, Kevrešan-Mačužić, Tanić, Radosavljević 1, Knežević, Đorđević, Filipović, Balać 3, Jovanović, Georgijev, Dabović 1, Jovanović, Stoiljković 3.
sedmerci: 5/4, isključenja: 6 minuta