Naslovna ArhivaEURO 2012 „Čair“ eksplodirao – Makedonci idu dalje

„Čair“ eksplodirao – Makedonci idu dalje

7 komentari

m

Rukometaši Makedonije savladali su Češku i plasirali se u glavnu fazu Evropskog prvenstva. U fantastičnom ambijentu, Makedonci su slavili sa 21:27 (12:12).

ČEŠKA – MAKEDONIJA 21:27 (12:12)
Hala Čair. Gledalaca: 4800.
Sudije: Kristiansen – Abrahamsen (Norveška).
Sedmerci: Češka 2/1, Makedonija 2/2.
Isključenja: Češka 12, Makedonija 6 minuta.

ČEŠKA: Nočar 2, Vitek, Vrani 4, Kubeš, Motl, Jiha 5, Filip 4, Sobol, Horak 5, Mraz, Galia 7 odbrana, Juriček, Štelik 1, Hinek, Sklenak, Štol 7 odbrana.

MAKEDONIJA: Manaskov 2, Stoilov 2, Alušovski 2, Lazarov K. 7, Mirkulovski 5, Temelkov 4, Lazarov F., Dimovski, Mojsovski 3, Markoski, Angelovski 2, Jonoski, Mitkov, Ristovski 10 odbrana.

Pred oko 5000 bučnih navijača bilo je teško reprezentaciji Makedonije da izgubi. Znalo se pre utakmice da Makedoniji isključivo pobeda donosi plasman u glavnu rundu takmičenja, pa je  verovatno postojala i nervoza u redovima makedonskog tima, zbog čega je prvi gol postignut tek u trećem minutu susreta, a strelac je bio Naumče Mojsovski. Od tada kreće prava rezultatska klackalica, ali su Makedonci diktirali tempo postizanja golova. Horak sa tri vezana pogotka održava selekciju Češke u igri, u sedmom minutu bilo je 3:3. Ristovski je dosta bio dobar na golu, dok su napadi Makedonije pretežno išli preko bekovskih pozicija. S druge strane, najbolji igrač Češke, Jiha, bio je neprimetan u napadu, pa je svoj prvi pogodak na utakmici postigao tek u 22. minutu. Iako je makedonska odbrana odlično zaustavila Jihu, put do gola pronalazili su ostali češki igrači. Međutim, i jedna i druga ekipa nisu uspevale da naprave osetniju razliku, iako su nakon 20. minuta Česi krenuli diktiraju tempo igre. Malo je nedostajalo da igrači u belim dresovima na poluvremenu odu sa golom prednosti, ali je pogotkom Alušovskog, Makedonija na odmor otišla sa nerešenim rezultatom.

b

Alušovski je novim pogotkom otvorio drugo poluvreme, a sa dva vezana gola pridružio mu se i kapiten Kiril Lazarov, pa je Makedonija prvi put došla do veće prednosti (12:15, 37. minut). Borbenost i požrtvovanost u odbrani i sigurna ruka u napadu omogućili su Makedoncima da održavaju stečenu prednost, a sa svakim novim pogotkom podizali su publiku na noge. Do poslednjeg mesta ispunjen „Čair“ doprineo je da se Česima u bitnim napadima zatrese ruka, pa su načinili dosta tehničkih grešaka, što su Lazarov i ostali koristili na pravi način. Najveću prednost Makedonija je imala od četiri gola razlike (17:21), u 48. minutu, a gol je postigao Temelkov. Česi se nisu predavali, ali recept za pobedu nisu imali. Do kraja susreta, Makedonija je povećavala svoju prednost, a sudbinu Čeha zapečatio je Manaskov, koji je postigao poslednji pogodak. Slavlje u „Čairu“ moglo je da počne.

s

Selekcija Makedonije takmičenje nastavlja u glavnoj grupi 1 koja se igra u Beogradu, a protivnici su reprezentacije Srbije, Danske i Poljske.