Česima srećan Čair - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Česima srećan Čair

Česima srećan Čair

c

Reprezetacija Češke slavila je protiv Nemačke na otvaranju grupe B u Nišu, rezultatom 24:27 (9:14).

Haas, Gensheimer  za Nemačku i Sklenak za Češku bili su zaduženi za golove na samom startu duela, 2:2 u 5 minutu. Česi su brzo uhvatili zalet  i napravili seriju za 2:5. Ni 5-1 odbrana nije mnogo pomogla Nemcima, imajući u vidu njihove brojne promašaje. Boljom odbranom i raznovrsnijim napadom Česi dolaze i do prednost od 3:9 u 12 minutu. Tajm aut  selektora Nemačke urodio je plodom i prekinuo seriju Čeha, pa je rezultat glasio 5:9 u 20 minutu. Do kraja poluvremena, Češka je sačuvala stečenu prednost.

Nemci su dosta ozbiljnije ušli u drugi deo utakmice, i posle osam minuta igre, stigli do 16:17, ali Česi su ponovo došli do nekoliko golova prednosti. Nemci su ubrzo zaradili dva minuta isključenja ali ih to nije omelo da ponovo dođu do  gola zaostatka, 19:20 u 44 minutu. Mnogo tehničkih grešaka, ih je na kraju ipak koštalo pobede, Česi su zasluženo slavili na kraju.

NEMAČKA: Genšajmer 3, Rogiš 1, Klajn 1, Fal 1, Tojerkauf 3, Hanjventer 11 odbrana, Kaufman 5, Has 4.

ČEŠKA: Nočar 2, Vrani 2, Jiha 7, Filip 4, Horak 3, Juriček 3, Sklenak 3, Štelik 3, Štohl 9 odbrana.