„Croatia Cup“: Hrvatska savladala Slovačku – Švedska bolja od Irana - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 „Croatia Cup“: Hrvatska savladala Slovačku – Švedska bolja od Irana

„Croatia Cup“: Hrvatska savladala Slovačku – Švedska bolja od Irana

hknReprezentacija Hrvatske pobedila je Slovačku sa 32:23 (19:14) drugog dana „Croatia Cup-a“ koji se održava u Osijeku. Najefikasniji u redovima domaćih bili su Čupić i Štrlek sa po 5 golova. Kod Slovačke, najefikasniji bio je Rabek sa 8 golova.

Hrvatski rukometaši od samog starta su krenuli odlično i za tri minuta postigli isto toliko pogodaka, dopustivši protivniku da postigne samo jedan gol. Stečenu prednost lako su čuvali i uspeli su da je u 16. minutu povećaju i na 12:6. Slovačka je zatim načinila mini seriju i smanjila razliku na 12:9, ali više od toga nisu mogli. Štrlek serijom golova ponovo vraća ubedljivu prednost na stranu svoje ekipe.

I u drugom delu utakmice Hrvatska je nastavila dominaciju. Duvnjak, Čupić, Buntić i ostali uspešno su pronalazili put do mreže slovačkog golmana, dok je s druge strane, jedina prava pretnja bio Oliver Rabek. Domaći igrači rutinski su priveli susret kraju i zasluženo slavili protiv Slovačke.

Hrvatska – Slovačka 32:23 (19:14)

Hala: NSD Gradski vrt. Gledalaca: 4000.
Sudije: Gubica – Milošević (Hrvatska)
Sedmerci: Hrvatska 4/3, Slovačka 3/1.
Isključenja: Hrvatska 4, Slovačka 4 minuta.

HRVATSKA: Alilović (14 odbrana, 2 sedmerca), Losert (2 odbrane), Marić, Duvnjak 3, Lacković 3, Kopljar, Vori 3, Gojun 1, Horvat 3, Batinović 1, Bičanić 2, Buntić 2, Štrlek 5, Čupić 5, Musa 1, Ninčević 3.

SLOVAČKA: Stochl 1 (14 odbrana), Putera, Rabek 8, Kukucka 3, Tarhai, Dudaš, Hruscak 4, Valo 1, Petro 2, Mazak, Mikeci 1, Duris, Urban, Szabo 1, Antl, Stranovsky 2.

Reprezentativci Švedske slavili su protiv Irana sa 33:20 (16:12). U švedskom timu, Mattias Andersson je sakupio 13 odbrana, dok su po 5 golova postigli Jonas Larholm i Jonathan Stenbacken. U iranskoj selekciji, Sajad Nadri upisao je 5, a po 4 golova zabeležili su Saeid Pourghasemi i Jalal Kaini.

STATISTIKA UTAKMICE

Hrvatska i Švedska dele prvo mesto sa po 4 boda, dok su Slovačka i Iran bez bodova. Poslednjeg dana turnira, u nedelju će se sastati Hrvatska – Švedska i Iran – Slovačka.