"Croatia Cup": Hrvatska trenirala sa Iranom - Švedska lako sa Slovacima - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 "Croatia Cup": Hrvatska trenirala sa Iranom – Švedska lako sa Slovacima

"Croatia Cup": Hrvatska trenirala sa Iranom – Švedska lako sa Slovacima

Reprezentacija Hrvatske, uspešno je startovala na "Croatia Cup-u" u Osijeku. Iran se pokazao kao nedorastao protivnik za Golužine momke, dok je u drugom meču, Švedska savladala Slovačku 31:23 (14:12). Slovaci su se držali do 14:14, kada Kim Anderson (najefikasniji sa šest golova) i drugovi dodaju gas i odlaze na 21:16, što je bio kraj nadanja Stranovskog, Rabeka (4) i drugova da mogu nešto više da naprave. (STATISTIKA)

HRVATSKA – IRAN 41:19 (20:7) (STATISTIKA)

Croatia cup 1. kolo
Osijek NSD GRadski vrt. Gledatelja:3000.
Suci: nenad Krstič – Peter Ljubič (SLO)
Delegat EHF-a: Josip Posavec (CRO)

HRVATSKA: Šego, Marić 1, Balić, Duvnjak 1, Lacković 3, Kopljar 4, Vori 1, Gojun 5, Losert, Horvat 5, Vuković 1, Batinović 4(1), Buntić 4, Štrlek 5, Čupić 7, Musa.
Izbornik: Slavko Goluža

IRAN: Heidarirad, Ehsannejad 1, Nadri 2, M. Mosavi 3, Kiani 4(1), A. Mosavi 8, Momenizadeh 1, Pourghasemi, Siavohsi, Nourbehbahani, Barkhordari, Samsani, Babasafari.
Izbornik: Ivica Rimanić

Isključenja: Hrvatska 2 minute, Iran 0 minuta.
Sedmerci: Hrvatska 1/1, Iran 1/2.

U dvorani "Gradski vrt" osječka se publika okupila u velikom broju i pozdravila kako i priliči našu rukometnu reprezentaciju. Mada protivnik poput Irana nije velika prepreka odaziv nije izostao. Goluža je na teren protiv Iranaca izveo sastav bez Bičanića, Alilovića i Ninčevića koji su ovom prilikom ostali na tribinama.

Susret je otvorila postava – na golu Losert, krila: lijevo Štrlek, desno Čupić, vanjska linija: Vuković – Duvnjak – Kopljar, na crti Vori. Prvo vodstvo na utakmici imao je Iran golom Mosavia. Hrvatska u prednost dolazi malo kasnije od očekivanja, u 5.minuti golom Štrleka iz kontre.

Kasnije je sve išlo lagano, a golovi su se redali kao na tekućoj vrpci. Razlika je neumoljivo rasla, a slabašni Iranci ostajali su bez odgovora. Izbornik kasnije daje priliku i ostalim igračima pa minute na osječkom turniru hvataju i Balić, Lacković, Batinović, Gojun, Buntić …. Poluvrijeme je završilo na +13. Što reći, kakvu poruku poslati, šalili su se novinari na poluvremenu utakmice ?

Nastavak nije donio ništa neočekivano, naši su i dalje povećavali razliku pa se postavlja pitanje koliko utakmice protiv ovakvih protivnika mogu biti pokazatelj prave forme. Možda bi B selekcija Hrvatske ipak bila puno bolje rješenje.

Mada, mora se reći predstava za gledatelje svakako nije izostala i oni su se dobro zabavili, prilike za pljesak bilo je na pretek, vidjeli smo i pokoji cepelin, puno laganih kontri i polukontri.

Čupić je kod nas prednjačio efikasnošću, a dobro su ga pratili razigrani Štrlek, Kopljar, Horvat, Gojun, Batinović…
Dobar start na turniru je ostvaren, od sutra slijede ozbiljniji protivnici u slavonskoj metropoli. Zagrijavanje je završilo, Slovačka i Švedska na rasporedu su iduća dva dana.