Danci se vratili iz mrtvih - Još uvek u igri za polufinale! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Danci se vratili iz mrtvih – Još uvek u igri za polufinale!

Danci se vratili iz mrtvih – Još uvek u igri za polufinale!

Reprezentacija Danske, „vratila se iz mrtvih“ pobedom nad Nemcima 28:26 (17:14). Nemačka, osokoljena činjenicom da je pobeda vodi u polufinale, dobro je ušla u meč, imala kontrolu rezultata do nekog 20. minuta (9:11), ali je ubitačan ritam Danaca presudio da dođe do preokreta. Izabranici Ulrika Vilbeka, otišli su na odmor sa tri gola prednosti, koju su održavali bez većih problema u nastavku meča.  Najefikasniji u redovima pobednika, bili su Egert sa sedam i Lindberg sa pet golova, dok je Landin sakupio 16 odbrana., zaustavivši par odlučujućih šuteva Uvea Genshajmera u poslednjih par minuta. Kod Nemaca, niko se nije preterano istakao. Genshajmer, Has, Tojekauf i Kaufman, postigli su po četiri pogotka…