Francuzi se provukli Slovencima! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Francuzi se provukli Slovencima!

Francuzi se provukli Slovencima!

Reprezentacija Slovenije, „ispustila“ je apsolutne rukometne šampione, Francuze 28:26 (14:15) u prvom kolu glavne faze na EHF EURO 2012 u Novom Sadu. Imao je mladi slovenački tim „Eksperte“ sve do nekog 42. minuta, kada je Dolenec poslednji put odveo na +2 (21:19). Na golu je briljirao Primož Prošt (5 odbrana), efektna su bila krila Zvižej (6) i Gajić (5). Prenuli su se Francuzi, preokrenuli rezultat. Tračak nade, dao je Zvižej golom u 55. minutu za novo izjednačenje 25:25. Slede dva gola Francuza, Špiler spušta na 27:26. „Trikolori“ traljavo odigravaju po ko zna koji napad, ali Dragan Gajić ne uspeva da savlada Omejera iz kontre na 90 sekundi pre kraja. Još jednu priliku, nekih 30 sekundi kasnije, imao je i Luka Zvižej, ali je prestupio, tako da su Slovenci ipak ostali bez bodova, iako su zaslužili, barem remi…