„Furija“ savladala Hrvatsku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 „Furija“ savladala Hrvatsku

„Furija“ savladala Hrvatsku

h

Reprezentacija Hrvatske poražena je od selekcije Španije rezultatom 22:24 (14:11) u drugoj grupi glavne faze Evropskog prvenstva.

HRVATSKA – ŠPANIJA 22:24 (14:11)

Hala „Spens“. Gledalaca: 7.500
Sudije: Horacek – Novotny (Češka)
Isključenja: Hrvatska 6 , Španija 6 minuta
Sedmerci: Hrvatska 3/3, Španija 5/4

HRVATSKA: Losert, Alilović 12 odbrana, Balić, Duvnjak 1, Lacković 4, Kopljar 2, Vori 1, Gojun 1, Horvat, Vuković 1, Bičanić, Buntić 2, Štrlek 4, Čupić 5, Musa, Ninčević 1.

ŠPANIJA: Hombrados, Sierra 8 odbrana, Entrerrios A., Gurbindo 3, Maqeda 2, Tomas 5, Entrerrios R. 2, Sarmiento 2, Aguinagalde 1, Garcia 2, Ugalde 1, Romero 3, Canellas 2, Morros, Guardiola.

Španija je furiozno počela utakmicu, prvi pogodak postiže Garcia u 3. minutu, a već tri minuta kasnije semafor pokazuje 0:3 u korist Španije. Onda su se hrvatski rukometaši razudili i krenuli u fantastičnu seriju golova. Pogađali su Štrlek, Vori, Gojun i ostali, a na golu je odlično branio Alilovič. Kao rezultat toga, Hrvatska je u potpunosti preokrenula rezultat u svoju korist. Od 1:4, igrači Hrvatske došli su do 8:4, ostavivši Špance bez pogotka punih šest minuta. Izabranici Slavka Goluže imali su potpunu kontrolu rezultata, a jedino su Španci pripretili u 22. minutu kada su smanjili prednost na 11:10. Ipak, Alilović i ekipa brzo su postavili stvari na svoje mesto, a golom sa linije od sedam metara Čupić je zaključio rezultat na poluvremenu.

I u prvih šest minuta drugog poluvremena, Hrvatska je imala rezultatsku prednost. Onda se na krilu raspucao Tomas i ubrzo izjednačio rezultat na 16:16. Nakon toga kreće rezultatska klackalica u kojoj ni jedna ni druga selekcija nisu uspele da steknu veću prednost. Ređale su se greške u napadima Španije i Hrvatske, ali je Hrvatska prva uspela da konsoliduje napade i veže dva pogotka, čime je stigla do prednosti od 21:19 u 51. minutu. Takođe i Alilović se istakao sa dobrim odbranama. Istom merom uzvraća i Španije i ponovo dolazi do izjednačenja. Posle tajm-auta španskog selektora, Španci dolaze do prednosti od 21:22 u 57. minutu. Hrvatska im je u tome i pripomogla, jer su im u odbrani igrači Španije lako prolazili. Nepotrebnih dva minuta isključenja dobija Kopljar zbog loše izmene, ali je Čupić realizovao penal, nakon prekršaja nad Balićem i tako izjednačio rezultat. Više koncentracije na kraju imali su Španci i golovima Makede i Kanjasa postavili konačnih 22:24.