Hrvatska osvojila "Croatia Cup" - Šveđani slomljeni u poslednjih pet minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Hrvatska osvojila "Croatia Cup" – Šveđani slomljeni u poslednjih pet minuta

Hrvatska osvojila "Croatia Cup" – Šveđani slomljeni u poslednjih pet minuta

Treća pripremna utakmica i treća pobeda za reprezentaciju Hrvatske, koja je trijumfom nad Švedskom 29:24 (15:11) osvojila "Croatia Cup" u Osijeku. U lepo ambijentu jedne od najlepših dvorana u Hrvatskoj, izabranici Slavka Goluže, nisu dali oslabljenim Šveđanima da ih iznenade. Pobednik je rešen u samoj završnici serijom "Kauboja" 4:1, iako je u 56. minutu sve izgledalo dosta ozbiljno na 25:23. Kod domaćina, Lacković je bio najefikasniji sa šest pogodaka iz osam pokušaja, dok je solidnu rolu na golu imao Mirko Alilović sa 13 odbrana. Na drugoj strani, Kim Anderson je postigao šest golova za svoju selekciju, kojoj je nedostajao organizator igre, Dalibor Doder, uz dve glavne zvezde prošlog SP, Jonasa Kalmana i Oskara Karlena.

Hrvatska: Marić, Duvnjak 3, Lacković 6, Kopljar 2, Vori 4, Gojun, Losert, Horvat 1(1), Batinović, Bičanić 1, Buntić 1, Alilović (13 odbrana, 1 penal), Štrlek 4(2), Čupić 5(2), Musa 1, Ninčevič 1

Švedska: M. Andersson (3 odbrane), Lundström 2, K. Andersson 6, Jernemyr, Ekberg 3(1), Stenbäcken 1, Larholm 1, Karlsson 1, Jakobsson, Sjöstrand (9 obrana, 1 penal), Larsson, Petersen 2(1), Ekdahl Du Rietz 3, Barud 3, Zachrisson 1, Nilsson 1 STATISTIKA

Slovačka je upisala prvu pobedu na kraju turnira, deklasiravši nedorasli Iran 40:24. STATISTIKA