Island savladao Mađarsku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Island savladao Mađarsku

Island savladao Mađarsku

b

Reprezentacija Islanda savladala je selekciju Mađarske sa 21:27 (10:14) u prvoj utakmici glavne grupe 2, koja se igra u Novom Sadu.

MAĐARSKA – ISLAND 21:27 (10:14)

Hala „Spens“. Gledalaca: 4.500
Sudije: Nikolić – Stojković (Srbija)
Sedmerci: Mađarska 8, Island 12 minuta
Isključenja: Mađarska 5/3, Island 2/2

MAĐARSKA: Fazekas 7 odbrana, Ilyes 5, Szollosi, Csaszar 7, Mocsai 2, Ivancsik 1, Harsanyi 3, Putics 1, Krivokapics, Mikler, Laluska, Nagy, Vadkerti 1, Zubai, Schuch, Ancsin 1.

ISLAND: Gustavsson 7 odbrana, Svavarsson 3, Kristjansson, Palmarsson 2, Ingimundarson, Hallgrimsson 2, Atlason 5, Olafsson 4, Sigurdsson 5, Edvarsson, Gudmundsson, Petersson, Jakobsson, Gunnarsson 4, Karason 1, Ragnarsson 1.

Mađari nisu baš najbolje otvorili utakmicu i u 5. minutu bili su u zaostatku od 1:3. Ipak, nošeni podrškom navijača, Mađari preokreću rezultat na 4:3 u 10. minutu. Dobrim odbranama Fazekasa, Mađarska dolazi do prednosti 6:4. Islanđani su se dobro branili sa dva igrača manje u polju, što im je donelo nerešen rezultat, 6:6 u 19. minutu. Veliki broj promašenih šuteva koštao je Mađarsku pozitivnog rezultata, pa su „Ribari“ ponovo preuzeli vođstvo. Fazekas je nastavio sa dobrim odbranama, ali su sve odbijene lopte išle u ruke Islanđanima, što im je donelo solidnu prednost od 9:12, na tri minuta pred kraj prvog dela susreta. Gustavsson se takođe istakako na golu Islanda i otvorio put svojim saigračima do povećaju prednost na 10:14.

Ni drugo poluvreme nije donelo nikakve novine u igri Mađarske. Slaba koncentracija u odbrani opet ih je koštala lakih golova, pa je Island povećao prednost na 11:17. Ništa nije štimalo u igri Mađara, dok su se „Ribari“ razleteli po terenu, igrajući izuzetno motivisano. Desetak minuta pre kraja, mađarska selekcija se razbudila, postigla nekoliko pogodaka i smanjila prednost na 19:23. Ipak su se igrači Islanda vratili sa dva vezana gola, a Gustavsson je majstorski odbranio važan penal i praktično stavio tačku po pitanju pobednika. Sjajnim pogotkom iz cepelina, Island je potvrdio ubedljiv trijumf.