"Kauboji" razbili kompleks i poslali "Eksperte" u istoriju! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 "Kauboji" razbili kompleks i poslali "Eksperte" u istoriju!

"Kauboji" razbili kompleks i poslali "Eksperte" u istoriju!

Reprezentacija Hrvatske, savladala je zvanične svetske, olimpijske i evropske šampiona, Francuze 29:22 (11:12) pred 7000 gledalaca u Novom Sadu i tako prekinula najdužu dominaciju jedne generacije u istoriji rukometa. U odličnoj atmosferi „SPENS-a“, nošeni od strane 2000 svojih navijača, pristiglih iz svih krajeva Hrvatske i Hercegovine, bez pomoći Ivana Balića,  ali uz utakmicu karijere Marka Kopljara, hrabrog Ivana Čupića i Mirka Alilovića, „Kauboji“ su uspeli da razbiju kompleks, koji su imali od „Trikolora“.

Nagoveštaj takvog ishoda, bio je rezultat u 20. minutu, kada su Hrvati imali 9:6, što su uspeli prokockati i dozvolili Francuzima da serijom 5:0, Narcisa i Bertrana Žila, dođu do 11:9 i sa golom prednosti odu na odmor – 12:11.

Sa dva gola, Barašea, držali su se Francuzi u utakmici do nekog 36. minuta. A tada, stisli su „Kauboji“ odbranu, razbranio se Alilović, Kopljar je prolazio kroz svaku rupu u odbrani indisponiranih Francuza, kao i Čupić, koji je bio gotovo nepogrešiv iz svojih karakterističnih prodora i „padova na glavu“. „Eksperti“ su zadnji put u vođstvu bili u 38. minutu na 17:16.

Tada sledi serija 3:0, Čupić, Bičanić i Kopljar, nagoveštaj kraja Francuza (17:19). Bez golova lošeg Nikole Karabatića, kao ni odbrana Tijerija Omejera, nije bilo Francuzima povratka u meč.  Mrežu Omejera, punio je, ko je stigao, pomenutom trojcu, pridružili su se Vuković, Duvnjak, Horvat, na kraju i Lacković. U 53. minutu, bilo je 24:19, tri minuta kasnije i 26:20. Tada je bilo jasno da je zlatnoj seriji Francuza došao kraj…