Makedonci preko "Orlova" do borbe za peto mesto! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Makedonci preko "Orlova" do borbe za peto mesto!

Makedonci preko "Orlova" do borbe za peto mesto!

Reprezentacija Srbije, poražena je u poslednjem kolu takmičenja glavne faze EHF EURO 2012 u „Beogradskoj Areni“ od Makedonije 19:22 (10:11). Bez pomoći Momira Ilića i Darka Stanića, u rezultatskim nebitnom meču, srpski reprezentativci nisu prikazali kvalitet, potreban da bi se savladao motivisani protivnik, koji je ovom pobedom došao do prilike da se bori za peto mesto na EP. Makedonci su svoje heroje imali u Kirilu Lazarovu (10 golova) i Borku Ristovskom (15 odbrana), dok su najbolji u redovima „Orlova“ bili Marko Vujin sa pet, odnosno, Žarko Šešum sa četiri gola.

SRBIJA – MAKEDONIJA 19:22 (10:11)
BEOGRAD
„BEOGRADSKA ARENA“
GLEDALACA – 13000
SRBIJA: Marjanac 10 odbrana, Šešum 4, Vujin 5, Nikčević 1, Manojlović, Toskić 1, Stanić, Ilić, Marković 1, Prodanović 1, Stojković 1, Rnić, Beljanski, Čutura 3, Stanković 2, Nenadić 1
MAKEDONIJA: Manaskov, Stoilov 2, Alušovski 1, Lazarov 10, Mitkov, Jonovski, Angelovski, Temelkov 1, Mirkulovski, Markoski 1, Mojsovski 2, Ristovski 19 odbrana, Mojsoski 1, Dimovski 3, Angelov, Lazarov F 2
IGRAČ UTAKMICE: KIRIL LAZAROV (MAKEDONIJA)

ZVANIČNA STATISTIKA

Kao što je i obećao, selektor „Orlova“, Veselin Vuković, nije izveo na teren „Beogradske Arene“ najjaču srpsku postavu. Na klupi su ostali Darko Stanić i Momir Ilić, a priliku na startu je dobila bekovska trojka Šešum – Nenadić – Vujin. Meč je otvorio gol Filipa Lazarova, što je nagovestilo prvih 30 minuta, u kojima su Makedonci bili u prednosti, a „Orlovi“ tek stizali do po kog izjednačenja. Kao i u prethodnim mečevima, bez jakog tempa, sa dosta tehničkih grešaka na obe strane, ali i angažovanim odbranama, koje su opet zasenile napadače, došlo se do 11:10 za Makedonce na poluvremenu. Posle 4:4 u 12 .minutu, sledi serija od pet vezanih golova, najboljeg strelca u dosadašnjem toku EHF EURO 2012, Kirila Lazarova, za koga srpski čuvar mreže, Dragan Marjanac, nije imao rešenja, ni sa distance, ni sa linije od sedam metara. Makedonci odlaze na 4:6 u 15. minutu, a u 20-tom je rekordnih +3 za Lazarova (postigao sedam golova u prvom poluvremenu) i drugove – 6:9.

U naredna četiri minuta, sledi serija „Orlova“ 3:0, koju su predvodili Petar Nenadić i Rajko Prodanović. Na golu se u tim trenucima budi i Dragan Marjanac, pa Makedonci sve teže stižu do srpske mreže.  Vuković u napadu daje šansu Momiru Rniću, Dobrivoju Markoviću i Alemu Toskiću, ali to ne donosi prvo vođstvo Srbije. Braća Lazarov postižu dva gola za 9:11, a Marko Vujin, efektnim golom sa svoje pozicije, smanjuje minus pred odlazak na odmor – 10:11.

Za prvo vođstvo Srbije, čekalo se do 37. minuta, kada Rastko Stojković postiže gol za 13:12. Pre toga, zamena za Marka Vujina, Ivan Stanković nastavlja uspešnu realizaciju sa pozicije desnog beka sa dva vezana gola. Ne ostaju ni Makedonci dužni, preko Stoilova i Dimovskog vraćaju se u vođstvo 13:14. U napadu „Orlova“, Rnić i Čutura beleže par neuspešnih poteza, ali dobra asistencija Vujina za Marković donosi novo izjednačenje – 14:14.

Nošeni velikim brojem svojih navijača u „Beogradskoj Areni“, Makedonci dolaze do +2 u 46. minutu, golovima Lazarova i Alušovskog – 14:16. Na drugoj strani, sa dva majstorska solo prodora, Žarko Šešum pokazuje da „sve zna o rukometu“ i drži „Orlove“ u igri. No, makedonski napad, predvođen sjajnim Lazarov, funkcioniše vrlo dobro. U 46. minutu, Makedonija ima 16:18, ali projektil Marka Vujina iznad glave Borka Ristovskog, smanjuje tu prednost. Na 18:19 za Makedonce, Ristovski brani zicer Toskića, ali isto tako, šut Mirkulovskog u kontrapadu „skida“ Dragan Marjanac.

Na izjednačenje, čekalo se do 54. minuta, kada Marko Vujin postiže pogodak za 19:19. Minut kasnije, dug napad „Orlova“ za novo vođstvo, nije iskoristio Dobrivoje Marković,čiji je pokušaj osujetio odlični Ristovski, a odbijenu loptu hvata brzi Zlatko Mojsoski, koji Makedoniji donosi novo vođstvo -19:20 (55:30). Spetljali su se u napadu „Orlovi“, lopta odlazi u aut nakon lošeg dodavanja Vujina prema Stankoviću.  U narednom napadu, koji je trajao dugo, Naumče Mojsovski koristi prostor i sa nekih sedam metara pored Stankovića vodi Makedonce na 19:21.

Marko Vujin ne koristi „zicer“ u narednom napadu protiv sjajnog Ristovskog, a iz kontranapada, Kiril Lazarov rešava sve dileme oko pobednika 19:22 na minut i 40 sekundi pre kraja.