Makedonci se ne predaju - Pala Poljska! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 Makedonci se ne predaju – Pala Poljska!

Makedonci se ne predaju – Pala Poljska!

Reprezentacija Makedonije, zabeležila je drugu pobedu na Evropskom prvenstvu u Srbiji. U drugom kolu glavne faze, kao pre tri godine u Zadru, savladana je selekcija Poljske 27:25 (18:12). Makedonci su odigrali sjajno prvo poluvreme, vođeni Kirilom Lazarovom (9) i nesavladivim Ristovskim (19 odbrana) na terenu i bodreni od strane 5000 svojih navijača (ukupno 8000), koji su, i pored poraza od Danske i nestanka teorije za polufinale, došli da bodre svoje ljubimice. Radio je pozicioni napad, kontra, a Ristovski je teško primao golove iz „zicera“. Slično meču sa Šveđanima, Poljaci su bili u velikom minusu već posle 20 minuta (15:8). Indisponirani izabranici Bogdana Vente,„razbijena banda“ bez vođe, ali i selektora, tek su se u poslednjih deset minuta „skupili“ i došli nadomak remija. Ipak, Lazarov i Ristovski su sprečili da se Poljaci još jednom „vrate iz mrtvih“ i uzeli su lep „skalp“, koji im garantuje da eventualnom pobedom nad Srbijom u poslednjem kolu, naprave istorijski rezultat za rukomet u Makedoniji, iako će i bez nje, plasman premašiti sva očekivanja.

POLJSKA – MAKEDONIJA 27:25 (18:12)
BEOGRAD
„BEOGRADSKA ARENA“
GLEDALACA – 8000
POLJSKA: Jaška 1, Lijevski 4, Kučinski, Tkačik 2, Bilecki, Višnjevski 1, Vihari pet odbrana, Jurecki B 5, Jurecki M 1, Vizomirski jedna odbrana, Tlučinski 4, Jurkievič 2, Sipržak 2, Kviatkovski, Zaremba, Orzehovski 3
MAKEDONIJA: Manaskov, Stoilov 1, Alušovski 4, Lazarov 9, Mitkov, Jonovski, Angelovski, Temelkov 4, Mirkulovski 2, Markoski 1, Mojsoski, Ristovski 19 odbrana, Mojsovski 4, Dimovski 1, Angelov, Lazarov F 1.