"Orlovi" bolji od Makedonaca u Smederevu! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2012 "Orlovi" bolji od Makedonaca u Smederevu!

"Orlovi" bolji od Makedonaca u Smederevu!

Reprezentacija Srbije, zabeležila je prvu pobedu u 2012. godini. U Smederevu pred 3000 gledalaca, „Orlovi“ su savladali reprezentaciju Makedonije 26:23 (14:10). Predvođeni kapitenom Momirom Ilićem (6), sigurnim Nikčevićem i Beljanskim, uz raspucanog Vujina (4) u prvom delu i rastrčanog Čuturu (3), srpski državni tim je zasluženo došao do pobede nad komšijama u čijim je redovima Kiril Lazarov bio najefikasniji sa šest golova.

Sedmerci:
SRBIJA: Marjanac šest odbrana, Šešum 2(1)/5, Vujin 4/7, Nikčević 3/4, Čutura 3/6, Toskić 1/1, Stanić sedam odbrana, Ilić 6(1)/11, Marković 0/1 , Prodanović 2/4, Stojković 0/2, Rnić, Vučković, Mitrović, Stanković 2/2, Nenadić 0/1, Beljanski 3/3, Kostadinović 0/1
MAKEDONIJA: Mitrevski, Manaskov 1/2, Stoilov 4/4, Alušovski 3/3, Lazarov 6(3)/12, Mitkov 1/1, Jonovski, Angelovski 1/2, Temelkov 4/6, Mirkulovski 0/1, Markovski, Mojsoski 0/2, Ristovski šest odbrana, Mojsovski.N 2/5, Angelov šest odbrana, F. Lazarov 1/2, Kukoski
KRETANjE REZULTATA:  2:1 (6.) 4:2 (8.) 4:4 (10.) 7:5 (13.) 8:7 (17.) 12:7 (25.) 12:9 (27.) 14:9 (29.) 14:12 (33.) 16:13 (36.) 16:15 (39.) 19:15 (42.) 20:16 (44.) 20:19 (49.) 22:20 (53.) 24:22 (56.) 25:22 (58.) 25:23 (59.)
IGRAČ UTAKMICE: MOMIR ILIĆ

Srbija je započela sa bekovskom trojkom Ilić – Čutura – Vujin, dok je na drugoj strani Šundovski poverenje dao braći Lazarov i Naumčetu Mojsovskom. Raspucani bekovi sa obe strane, obeležili su uvodne minute meča. Ilić i Vujin su pronašli put do mreže Borka Ristovskog, ali im sa druge strane nisu ostali dužna braća Lazarov. Prvi put, dva gola razlike (4:2) ima Srbija u 7. minutu, posle gola raspucanog Marka Vujina. Loš povratak u odbranu, ono na čemu posebno insistira selektor Vuković, vraća Makedonce u život, koji posle gola Lazarova i Stevčeta Alušovskog, dolaze do egala – 4:4 (10.),  tri minuta kasnije.  Ilić kapitenski rešava dva sledeća napada Srbije, solo prodorom i projektilom sa bekovske pozicije, a Dalibor Čutura golom sa zemlje, vodi „Orlove“ na 7:5.

Težište makedonskog napada, bilo je na desnoj strani, gde je Lazarov koristio pažnju srpske odbrane i pravio viškove za Temelkova ili proigravao preteškog Stoilova za ruke Dalibora Čuture.  Ulazak Mirkulovskog ništa novo nije doneo gostima. „Pročitani“ Makedonci, upali su u seriju grešaka, a par odbrana je vezao i Darko Stanić. Sa druge strane, Bojan Beljanski ulazi u golgetersku seriju, menja Ilića i Vujina u ulozi egzekutora. Sa 8:7 u 17. minutu, Srbija odlazi na 12:7, devet minuta kasnije, koliko Lazarov i drugovi nisu postigli gol. Tome je doprinela i dobra rola Petra Nenadića na prednjem u odbrani 5-1, sa kojom „Orlovi“ šest minuta nisu primili gol.

Post prekida Kiril Lazarov iz sedmerca za 12:8, a odmah zatim Temelkov smanjuje na 12:9, kada selektor Vuković traži tajm-aut (26:00). Do kraja poluvremena, bekovska trojka sa Šešum i Nenadićem, kao levim i srednjim bekom, solidno funkcioniše. Žarko Šešum postiže efektan gol za 14:9. Stoilov postiže poslednji gol za svoju reprezentaciju, a Dalibor Čutura pravi grešku u napadu, dobija i dva minuta isključenja, pa Makedonci imaju priliku za još jedan gol sa 6 na 4 u polju. Ipak, Naumče Mojsovski biva izblokiran, a Srbija odlazi na odmor sa 14:10.

Malo opuštenije su srpski reprezentativci ušli u nastavak meča, a to su gosti iskoristili i golom starijeg Lazarova i Vlatka Mitkova iz napada na nesređenu odbranu, došli na 14:12 za samo minut i nešto nastavka. Vuković je rešio da odmori nosioce igre, Ilića, Vujina i Beljanskog. Na bekovskim pozicijama, dao je šansu Šešumu i Stankoviću. Par loših napada „Orlova“, ukupno devet minuta bez gola iz igre,  Makedonci ipak ne koriste da se vrate u meč. Udarne igle, Lazarov i Mojsovski, nisu bili šuterski raspoloženi, a sve što su uradili, bilo je primicanje na 16:15 na početku 39. minuta.

Prvi gol iz igre u drugom poluvremenu za srpsku reprezentaciju postiže Ivan Stanković, za njim Dalibor Čutura, a Ivan Nikčević rutinski sa dva gola, od toga jedan na sjajnu asistenciju Šešuma, daju krila „Orlovima“ za novih +4 – 20:16 u 44. minutu.

Petre Angelov „spušta“ rampu u narednih pet minuta na svoj gol, a njegovi saigrači u tom periodu imaju sigurnu ruku u desnom krilu, Valdimiru Temelkovu, koji sa dva gola vraća svoj tim u život – 20:19 (48:50).

Svoju solidnu rolu kao zamena Marku Vujinu, Ivan Stanković pretvara u drugi gol, baš kada je najpotrebnije za 21:19 (49:20), ali se Makedonci do kraja susreta ne predaju. Naumče Mojsovski popravlja utisak, postiže gol za 21:20, ali par minuta kasnije zbog „dugog jezika“ biva isključen na dva minuta. Kvalitet više napadu Srbije donosi Momir Ilić i sa dva vezana gola daje novi impuls našem timu. U igri 6 na 5, Alem Toskić postiže gol za 24:22.

Ključni momenti su se odigrali u narednom minutu. Kiril Lazarov promašuje sedmerac, a u sledećem napadu, Dalibor Čutura trećim golom vodi „Orlove“ na 25:22  (57.) Stevče Alušovski postiže svoj treći gol (sva tri iz kontranapada) za 25:23, a selektor Vuković traži tajm-aut na minut i po pre kraja.

Dug napad „Orlova“, iskoristio je večeras veoma sigurni Ivan Nikčević, efektno prebacivši Angelova za konačnih 26:23 i prvu pobedu Srbije u 2012. godini.